Sony SVE151E11M için macOS sürümü tavsiyesi

Mr. Naays

Centipat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar yıllar öncesinde aldığım laptopun özellikleri;
Intel i5 3210M 2.5 GHz CPU.
6 GB RAM.
120 GB SSD.
AMD Radeon HD 7650 1GB ekran kartı.

Bu bilgisayara hangi sürüm kurulur? Indirmem gereken dosyalar nelerdir? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Eski de olsa Windows 10 bence en ideali.

Windows 10 için zaten Monster kullanıyorum profesyonel anlamda. Windows'tan vaçgeçmem ama Monster'lara macOS yüklemek mantıksız diye bir yazı okumuştum bu forumda o yüzden hem AMD ekran kartı olan bir şey belki daha yardımcı olur diye tozlu raflardan emektarı çıkarttım. Şu an Windows 7 var cayır cayır çalışıyor alet. Sıkıntısı yok. Ama kullanmak istediğim birkaç program sadece macOS işletim sisteminde var o yüzden girişmek istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monsterlara kurmak bazen kolay bazen zor macOS tek fark o. Asus tercih ediniz genelde laptoplarda macOS için.
WIFI Atheros ise:
Veya:

Selam arkadaşlar yıllar öncesinde aldığım laptopun özellikleri;
Intel i5 3210M 2.5 GHz CPU.
6 GB RAM.
120 GB SSD.
AMD Radeon HD 7650 1GB ekran kartı.

Bu bilgisayara hangi sürüm kurulur? Indirmem gereken dosyalar nelerdir? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Monterey kurabilirsiniz. Ama Wi-Fi veya Ethernet modeline bu program ile bakıp buraya yazın.
İmaj linki:
İmajı Etcher ile yazdırın. Attığım linkte en alt kısımda OpenCore EFI linki olacak. İndirdikten sonra USB Belleğin içine atın. Configler klasöründe sisteme uygun config'i seçip /EFI/OC/ dizinine atın. Gerekli BIOS ayarlarını yapıp boot edin USB'den. USB Yazdırma işleminden sonra gözükmez ise çıkarıp takın. Düzelmezse disk yönetiminden EFI adlı bölüme harf atayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı