Sony Vaio SVE1513B1E Laptop Windows 7 Kurulum Sırasında Takılma

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

rononoa

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar; 4-5 gün önce Sony vaio sve1513b1e/w("w" çok kullanılmıyor. [özellikler burada: Sony Support ]) Windows 8 yüklü bilgisayara Windows 7 ultimate 64 bit format atmaya çalıştım. BIOS ayarlarını yapamadığım için legacy modda attım ancak biraz araştırınca UEFI modda da atabileceğimi gördüm. Onun için hard diski gparted programıyla bir güzel sildim. BIOS ayarlarını yaptım. Güzelce flash belleğimi de hazır ettim. Flashı taktım ancak bilgisayarı açarken dosya kopyalama işleminden sonra Windows başlatılıyor deyip kaldı. Flash bozuk sandım. Flash değiştirdim yine aynı sorun. DVD'yle atmaya çalıştım yine aynı sorun. ISO dosyasını değiştirdim yine aynı sorun. RAM'leri çıkardım, değiştirdim; başka RAM denedim yine aynı sorun. BIOS pilini çıkardım, pil yuvasına kısa devre yaptırdım. Laptopta statik elektrik vardır vardır diye her girişi çıkardım ve güç girişini kısa devre yaptım yine aynı sorun. RAM yuvalarını kontrol ettim. Ekrana giden kabloya baktım. Yineee aynı sorun. BIOS sürümü en güncel hali ona da baktım. ama garip bir şey farkettim. Sadece ekran donuyor. Windows başlatılıyor da kalıyorama bilgisayar çalışıyor. Ekranın yukarısına doğru çok ince bir şerit mavi yeşil renk görünüyor(1-2 saniye). Hard diski çıkardım başka laptopta UEFI modda Windows 7 kurdum. Gayet de kuruldu ama tekrar sony ye takınca açılırken ekran öylece kaldı. Daha da garibi aynı isoyu legacy modda formatlıyorum ekranda sorun yok. Sadece uefi modda kurulum yaparken sorun var. İsterseniz BIOS resimlerini atarım ancak BIOS'ta görüntü ayarı yok. Çözünürlük hatası ya da görüntüyle ilgili bir yazılım çakışması mı? Sorun ne? Anlamadım, çözemedim :-( . Lütfen bir yardım edin. Sorun ne?

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı