Sony Vaio VPC-F24M1E Dizüstüne Mac Kurma

mir_as82

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Sony vaio vpc f2p1e için ssd alıp bu ssd ye mac os işletim sistemi kurmak istiyorum. Sizce kurulabilir mi? Yani donanımlarında bir sıkıntı çıkar mı? Wi-fi ethernet görüntü kartı gibi donanımlarda? Özelliklerini aşağı kopyaladım:
Sabit Disk
640 GB – 7200 RPM – SATA
Cekirdek
Intel
İşlemci Tipi
Intel Core i7 2.2 GHz
Bellek
6 GB DDR3
Bellek Tipi
DDR3
Ekran Boyutu
16.4 inch
Ekran Kartı
NVIDIA GeForce GT 540M
Hafıza Özellikleri
Bellek 6 GB
Maksimum Bellek 8 GB
Bellek Hızı 1333 MHz
Cache Bellek 6 MB
Sabit Disk Özellikleri
Sabit Disk Hızı 7200 RPM
Sabit Disk 640 GB
Optik Sürücü Özellikleri
Optik Sürücü DVD-RW
Ekran Özellikleri
Ekran LED HD
Ekran Çözünürlüğü 1920 x 1080
Görüntü Özellikleri
Ekran Kartı Belleği 4095 MB
Ses
Ses Çıkışı Hoparlör
Ses Girişi Mikrofon
İşletim Sistemi
İsletim Sistemi Microsoft Windows 7 Home Premium
Platform Notebook
Teknik Özellikler
Genişleme Yuvaları 1 x USB 2.0 – 2 x USB 3.0
Ağ Tipleri
Ağ Ara Birimleri 10/100/1000 Gigabit Ethernet
Veri Protokolü Wireless 802.11b/g/n – Bluetooth
Modem Tipi Fax Modem

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazmış olduğunuz pek çok detay sisteminizi tanımlamak için yeterli değil yada gereksiz. Wi-fi kartınızın tam modelini, Ses kartınızın tam modelini yazarsanız daha mantıklı olacaktır. Tek elle tutulabilir aygıt bilgisi olan GeForce GT 540M için ise internette bu aygıtı çalıştırabildiğini iddaa eden kextler gördüm. Fakat denemediğim için kesinlikle çalışır gibi birşey söyleyemiyorum.

Hocam ben daha usb den boot bile başlatamadım. Ve yardımcı olan yok. .raw imajını-win32diskimager-usb diskime yazdım, bios-enternal devices (first yaptım)
f11 ile usb boot edilirken "operating system not found" diyor. Nerede yanlışım var?

İlk defa MacOS X kurarken bu tür sorunlarla karşılaşman gayet doğal. İnternette osx kurulumuna ait pek çok bilgi ve adım adım kurulum rehberleri vardır. Forumda aratırsan Türkçe olarakta pek çok rehber ve anlatıma ulaşabilirsin.

Sorununa gelecek olursak ben birkaç yıl evvel ilk kurulumumu iAtkos ile dvd'ye yazarak yapmıştım. Bu yüzden usb boot sorunlarını hiç yaşamadım. Aklıma ilk gelen indirdiğin raw imajının uygun olmaması yada sorunlu olması ihtimali. Farklı bir raw imajı indirip deneyebilirsin. Ek olarak usb'den boot ederken 1 tuşuna arka arkaya basarak dener misin?

hocam zaten .raw dosyasını buradaki bağlantıdan indirdim. Maverick 10.9.5 olanı indirdim. win32image writer ile yazdım.
Acaba usb nin mbr, gpt veya logical veya primary olması önemli mi?
Yani: mbr -->primary veya logical
gpt--->primary veya logical
Bunlardan bir tanesi olması önemli mi?Ve formatı?formatı fat32, fat, ntfs hangisi olmalı?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı