Çözüldü Sony VAIO VPCEH2N1E Windows depolama birimi listesinde SSD yok

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

faris_aga

Kilopat
Yer
ADANA
Daha fazla  
Meslek
Bilgi İşlem
Herkese selamlar.

Sony VAIO VPCEH2N1E dizüstü bilgisayarın HDD birimini söküp SSD taktım.
Ancak Windows depolama birimi listesinde SSD yok.
Üreticinin sitesini (SONY) kontrol ettim ancak bu cihazın hiçbir sürücüsü bulunmuyor.
Sanırım 2018 civarında indirmeler kademeli olarak kaldırılmış.
İnternette bakmadığım yer, denemediğim sürücü kalmadı.
Bu sorunu atlatmanın bir yolu var mı?
Veya sürücüyü nasıl bulabilirim?
Elinde olan var ise benimle paylaşabilir mi?

Şimdiden teşekkürler.

Çözüm
HDD takılı iken Windows kurulum ekranına geliyorsun (USB'den kurulum).

Disk seçme ekranına geldiğinde PC çalışır halde iken HDD'yi söküp SSD'yi takıyorsun.

Disk seçim ekranında Refresh ya da yenile butonu mevcut, buna bastığında SSD'yi görecek ve kurulum yapmana izin verecek. Temiz kurulumdan sonra SSD'yi aktif bir şekilde rahatlıkla kullanabilirsin.

Kendim daha önce yaşadım ve başka yaşayan arkadaşlarda oldu, bu şekilde çözdük.
Tavsiye için teşekkür ederim. Dün gece denedim ancak işe yaramamıştı. Şimdi tekrar deniyorum.

Sorun USB bellekteki Windows 10 21H1 sürümünü silip Windows 10 21H2 sürümünü kullanarak çözülmüştür.

USB bellekteki Windows 10 21H2 sürümü yerine 21H1 kullanılarak sorun çözülmüştür.

Disk seçme ekranına geldiğinde PC çalışır halde iken HDD'yi söküp SSD'yi takıyorsun.

Disk seçim ekranında Refresh ya da yenile butonu mevcut, buna bastığında SSD'yi görecek ve kurulum yapmana izin verecek. Temiz kurulumdan sonra SSD'yi aktif bir şekilde rahatlıkla kullanabilirsin.

Tavsiye için teşekkür ederim. Dün gece denedim ancak işe yaramamıştı. Şimdi tekrar deniyorum.

Sorun USB bellekteki Windows 10 21H1 sürümünü silip Windows 10 21H2 sürümünü kullanarak çözülmüştür.

USB bellekteki Windows 10 21H2 sürümü yerine 21H1 kullanılarak sorun çözülmüştür.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı