Sony VAIO VPCEH3P1E Laptop Aniden Kapanma

Ceroder

Hectopat
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Sony VAIO VPCEH3P1E laptopum var, 2011'in sonlarına doğru almıştım. Neredeyse 4-5 kere tamire gitti. Harddiskim yandı, klavyeye kola döküldü, gene harddisk zarar gördü vb. gibi sorunlar. Şu an ise laptop kendi kendine kapanıyor, çok garip bir olay cidden.

Yaklaşık 1,5 ay önce, bilgisayara otururken, aniden kapandı bilgisayar, hiç böyle sakin sakin kapanmadı, direk çat diye kapandı. Tekrar açmaya çalıştığımda açıldı 5-10 dakika kullandım, yine çat diye kapandı. Daha sonra Windows'a gelemeden 3 dakikada kapandı. Sonra BIOS'u zar zor açtıktan sonra 30sn sonra kapandı. 2 gün geçti yine açmaya çalıştım, Windows'a geldi, çat diye kapandı, daha sonra önceden dediğim gibi kapanmaya başladı, süre aralıklarıyla. Yeter dedim ve tamire göndermedim bu sefer. Yine açmaya çalıştım bugün, olmadı, Windows otomatik onarıma geçti, kendini sildi. Şimdi hiç işletim sistemi yok bilgisayarımda. Sorun etmiyorum onu, nasıl yapılacağını biliyorum işletim sistemi yüklemenin. Şu anda ise BIOS'a girdikten bir 2-3 dakika sonra kendini kapıyor geri ama bu sefer sakince ''çat'' diye kapanmıyor. Fanların sesi yavaş yavaş azalıp kapanıyor, bu esnada görüntü gidiyor gerçi. Yardımlarınızı bekliyorum :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayni sorun bende de var suanda, pc bitek linux da bu sorunu yasamiyor, ubuntuyu kurdum kapanmiyo ne zaman bi windows turevi kursam sorun kaldigi yerden devam ediyor. Siz cozebildiniz mi acaba problemi sorun neyden kaynaklaniyomus?

aynı problem bende de var. özellikle bazı siteleri gezerken bunu yaşıyorum mesela motorcubaba.com veya dugunmaster.com bu sitelerdeki videolara bakarken aniden bilgisayarim kapanabiliyor. tavsiyeleri tek tek denedim, işlemci driver ınızı update edin Intel® Driver Update Utility bu adresten yapabilirsiniz yine sonuç alamıyorsanız Pil sağlık durumu ne kadar iyide görünse piliniz i değiştirerek deneyiniz

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı