Sony Vaio VPCEP3P1E Sierra HD3000 görmüyor

furkankaragooz

Centipat
Başlıktaki bilgisayar ismi VPCEH3P1E olacak, yanlış eklemişim.
Merhabalar, sistemimde Windows ve macOS Sierra kurulu olarak varlar. Legacy olarak Boot edebiliyorum. Sistemim i5 2450M ve Intel HD3000 grafik var ve ayriyeten aktif etmeye çalışmadığım NVIDIA 410M ekran kartım var. Sorun şu ki sierra sistemim çalışırken asla ve asla HD3000 kartımı çalıştıramıyorum. NVIDIA kartımı çalıştırmayı denediğimde ise siyah ekran hatası alıyorum. Daha önce başarısız bir High Sierra denemesinde sadece NVIDIA web driverları aktif ederek 410M'i çalıştırabilmiştim. Ne yaparsam yapayım HD3000 veya NVIDIA'yı çalıştıramadım. Configim biraz özel olarak düzenlenmiş olsa da mimarisi config_1366x768_3000.plist olan configden başlatma. Grafikle ilgili aldığım hata ise NVIDIA Chip model 3 MB. Framebuffer da dahil olmak üzere her şeyi denedim. Bildiğiniz bir yöntem var ise beni aydınlatırsanız çok sevinirim. Eğer gerek olursa config ve detaylı olarak dosyaların tamamını atabilirim. Teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı