Sony Vaio VPCF12E1E Laptopa SSD takma

Emre ŞALLAK

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Elektrik-Elektronik Teknikeri / Fizik Öğretmeni
Sony Vaio VPCF12E1E cihazım var, devir SSD devri olduğu için ssd takmayı düşündüm, bilgisayarıma SSD taktıktan sonra bu cihazda ne gibi performans artışı alabilirim acaba? Birde sata III 6GB/s desteği varmıdır ana kartım üzerinde gözükmediğinden bulamıyorum bilen bir arkadaş yardımcı olursa sevinirim.
(Önerenler olursa, SSD TAVSİYELERİNİZİ BEKLİYORUM )

Bilgisayar çok daha hızlı açılacak ve işlemler daha hızlı daha gerçekleşecek. Bu VAIO gibi bir ultrabook için avantaj. Samsung 840 EVO 120 GB ve 250 GB modellerine bakabilirsin.

Bilgisayar çok daha hızlı açılacak ve işlemler daha hızlı daha gerçekleşecek. Bu VAIO gibi bir ultrabook için avantaj. Samsung 840 EVO 120 GB ve 250 GB modellerine bakabilirsin.
Kingston , Corsair ve Sandisk gibi markaların ne gibi kusurları var peki onları alma durumumda ne gibi aksilikler yaşayabilirim.

SATA desteği için AIDA64 ile bakabilirsin ama SATA II de olsa performans artışı yaşarsın.
AIDA 64 programını indirdim fakat sata , sata II, sata III 'e dair bir bölüm bulamadım bakıcağım sekme hangisi olmalıdır acaba ?

Onlarda çok iyi tabii. Ben sadece önerimi sundum. Kingston ve Sandisk zaten bu konularda çok bilinen markalar. Corsair bilgisayar belleklerinde çok iyi iş çıkarıyor. SSD'leri hakkında pek bir bilgim yok.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı