Sony Vaio VPCF13Z1E BIOS'a Giriş

cavaliere35

Hectopat
Daha fazla  
İşletim sistemi ne kurdunuz ? 8.1 64 Bit kurun.

Recep Bey,
Youtube bilgi videolarınızı ve forumu gördüm, çok yararlı ve son kullanıcının işini kolaylaştırıcı bilgiler verdiğiniz için teşekkür ederim.

Benim de VPCF13Z1E model vaio pc.im bulunmakta; bunda;

• Kapalıyken veya yeniden başlatılırken devamlı Assist tuşuna başma,
  • F2 tuşuna basma ve diğer seçeneklerin hepsiyle denedim biosa giremedim.
Deneme yanılma ile benim vaioda da "F2 basılı tutarak+Assist devamlı basıp çekme" ile başlatınca BİOS'a eriştim.
Konuya katkı olmasını ümit ederim.

Bir de Vaio BIOS ayarı ile ilgili bir sorum olacak,

VPCF13 model Vaio'da birçok servis bakımı ve işletim sistemi (i7 Q740) underclocking dahil olmak üzere" her şeyi yapmama rağmen engelleyemediğim bir fan sesi sorunu var, BIOS'tan fan ayarının yapılabildiğini okudum ("Silent" seçeneğini seçme) ancak kendi BİOS sayfamda böyle bir alan yok. Bu alana vaio'larda nasıl girilebiliyor ve vaio'larda BIOS ile fan hızı ayarlarını nasıl yapabiliriz? Teşekkürler.

DSC_0611.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Notebook larda fan hız ayarı yoktur. Bazı markalarda fişe takılı iken fan sürekli çalışsın gibi bir ayarı var. Bahsettiğiniz ayar Desktop larda mevcuttur.

Laptoplarda da bu ayarların BIOStan yapılabildiğine dair;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu ve bunun gibi bir çok video var (Burada Silent yada Quiet modları şeçiliyor, ve başka ayarlar da yapılıyor).

Ancak sanırım bu ayar, markaya göre BIOS yazılımında oluyor yada olmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı