Sony Vaio VPCF23Z1E sürücüsü

erdem sümer

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, eski bilgisayarımın Sony recovery bölümü silindi yani ne 3D ne asist tuşu ne de Vaio tuşu çalışıyor, bu sürücüleri nasıl geri yükleyebilirim? Tüm Sony programları ve driverları gitti, Sony sitesinde driver bulunamadı diyor internette araştırdım ama driverını bulamadım, konuya hakim arkadaşlar bana yazalarsa sevinirim.

Recovery bölümü diskin erişilemeyen bölümünde tutuluyor. Diske dışarıdan müdahale edilmediği sürece silinmiyor diye biliyorum.
İlk bilgisayarımı kasma sorunu olduğu için tanıdığım bilgisayarcıya götürmüştüm. O da PC çökmüş deyip diski komple formatlamıştı. Basit bir problemden dolayı servise gönderdiğimde oradaki çalışan anlatmıştı.

Maalesef bu işe yaramıyor bana Sony ilk bilgisayar verilirken gelen yazılımı lazım arıyorum hala ama bulamadım henüz

O yazılım yurt dışında sayılı servis çalışanlarında bulunuyor. Ben de kendi bilgisayarım için aramıştım fakat bulamadım. İnternette 150 $ gibi fiyat isteyenler vardı ama ne kadar güvenilir tartışılır.

O yazılım yurt dışında sayılı servis çalışanlarında bulunuyor. Ben de kendi bilgisayarım için aramıştım fakat bulamadım. İnternette 150 $ gibi fiyat isteyenler vardı ama ne kadar güvenilir tartışılır.
Doların bu yükselişi sıkıntılı yoksa önemli değildi verip yükseltirdim ama 130 dolar şuan 1800 e denk geliyor zaten ikinci el fiyatı o kadar
Bulabilirsem aynı model olan arkadaşın çalışan sisteminden disk görüntüsünü benim bilgisayara kopyalamak olur ama oda aynı bilgisayardan bulmak zor bulsak bile bu işlemi gerçekleştirmek isteyen kişi olacağını zannetmiyorum.

Bende de aynı laptop var. Mavi ekran döngüsüne girdiği için format atmaya karar verdim. Fakat format sırasında maalesef ki diskin bütün bölümlerini sildim. Şu an açılışta sadece BIOS'a girebiliyorum. Boot önceliğini ne yaparsam yapayım "Operating system not found" yazısı çıkıyor. Normalde olduğu gibi boot yöntemini doğrudan seçebileceğim bir menüye ulaşamıyorum. Açılışta bütün F tuşlarını denedim. Asist, 3D, Vaio tuşları da bir işe yaramıyor. KS ile aynı problem olduğunu düşündüğüm için konu altına yazmayı tercih ettim. Bir çözüm bulabildiniz mi?

Geri
Yukarı