Sony WF-1000XM3 vs Apple AirPods Pro vs Sennheiser Momentum True Wireless 1 vs Jabra Elite 85t

iPhone 12 telefonum ile kullanacağım. Müzik dinlerken ses kalitesi önemli. Aktif gürültü engelleme özelliği olan birkaç tws kulaklık modelini listeliyorum. Sizce hangisi?

Sony WF-1000xm3
Apple AirPods Pro.
Sennheiser momentum true Wireless 1
Jabra Elite 85t.

Sennheizer modeli satın aldım ve üçüncü gün sol kulaklık çalışmadı. Bu sebeple iade ettim. Ama arızalanmamış olsaydı da kullanıcı yorumu olarak o paralar değmezmiş. Gürültü engelleme özelliği iddia edildiği ve övüldüğü kadar iyi değildi. İyi ki de bozulmuş.

Sony modeli aktif olarak kullanmaktayım. Ses kalitesi olarak Sennheizer'dan daha iyi diyebilirim. Bass'lar çok çok daha kuvvetli. Ama sanırım bu kulaklığı da iade edeceğim çünkü rüzgar estiğinde son derece rahatsız edici bir hışırtı yapıyor. Müzik keyfimin tam olarak içine ediyor. Ayrıca Sony de spor için uygun değil ve su geçiriyor.

Jabra Elite 85T almayı düşünüyorum ama çok kararsız kaldım. Sony'nin gürültü engellemesi ve bass'larından çok memnunum. Jabra bu konuda tatmin eder mi emin değilim.

Uzun süredir AirPods Pro kullanmaktayım. ANC ve ses kalitesi bayağı kaliteli. Ayrıca şeffaflık modu ile de kulağınızda yokmuş gibi kullanabiliyorsunuz.

Karar verdim Sony'i iade edip Jabra alıcam. Beğenmezsem onu da iade ederim artık:)
Bende Sony ve Jabra arasında kaldım hocam. İki kulaklığıda kullanmış biri olarak hangisini tavsiye edersiniz? 85T mi,1000XM3 mü?

Açıkçası gönlüm Sony'den yana. Su geçirmesi benim için büyük bir sorun değil. Tek korkum ergonomi çünkü Jabra 85T daha rahat olacak gibi gözüküyor. Sony ile koşarken vs sorun yaşar mıyım bilemedim.

Bende Sony ve Jabra arasında kaldım hocam. İki kulaklığıda kullanmış biri olarak hangisini tavsiye edersiniz? 85T mi,1000XM3 mü?

Açıkçası gönlüm Sony'den yana. Su geçirmesi benim için büyük bir sorun değil. Tek korkum ergonomi çünkü Jabra 85T daha rahat olacak gibi gözüküyor. Sony ile koşarken vs sorun yaşar mıyım bilemedim.

Sony kesinlile!

Bu konudan sonra Mayıs 2021 gibi önce Jabra Elite 65T, sonra da Elite 75T aldım ve ikisini de iade ettim! Çünkü sürekli tıslama sesleri geliyordu sol kulaklıktan ve ANC'si o kadar da iyi değildi. Jabra 85T de 75T'den farklı değil. Jabra önermiyorum.

Haziran ayından beri WF-1000XM3 kullanıyorum ve kesinlikle tavsiye ederim.
Ama sanırım bu kulaklığı da iade edeceğim çünkü rüzgar estiğinde son derece rahatsız edici bir hışırtı yapıyor. Müzik keyfimin tam olarak içine ediyor. Ayrıca Sony de spor için uygun değil ve su geçiriyor.

Bunu ayarlardan engelleyebilirsiniz:

photo_2021-10-25_06-16-01.jpg

Noise reduction seçeneğini bir kademe kısınca, Wİnd Noise Reduction moduna geçiyor. Rüzgarın R'sini duymuyorsunuz.

Sony kesinlile!

Bu konudan sonra Mayıs 2021 gibi önce Jabra Elite 65T, sonra da Elite 75T aldım ve ikisini de iade ettim! Çünkü sürekli tıslama sesleri geliyordu sol kulaklıktan ve ANC'si o kadar da iyi değildi. Jabra 85T de 75T'den farklı değil. Jabra önermiyorum.

Haziran ayından beri WF-1000XM3 kullanıyorum ve kesinlikle tavsiye ederim.
Benim gönlümden geçende Sony. 5 yıl önce aldığım Sony MDR1ABT kulaklığımı hala canavar gibi kullanıyorum ve çok memnunum. Sony markasını gerçekten seviyorum fakat kulaklığın konforu ile ilgili olumsuz yorum fazla. Belirli bir saatten sonra kulağı ağrıttığı ya da koşu gibi aktiviteler yaparken kulaktan düşebildiği yorumları var.

Jabra 85T'yi de çok araştırdım. 85T ile 75T arasında fark var fakat aradaki fiyat farkına değecek bir fark olduğunu bende düşünmüyorum.

Bu iki kulaklık dışında Edifier NeoBuds Pro ve Galaxy Buds Pro'yu gözüme kestirdim.. Fakat çok kararsızım dediğim gibi. İphone kullanıyorum, bu yüzden şeytan bir taraftan Airpods Pro al geç diyor.. Sizlere de danışmak istedim. Çok teşekkürler yorumunuz için...

85T ile 75T arasında emin ol bir fark yok. Zaten ikisinde de kronik tıslama sorunu var.

75T Elite Active ile WF-1000XM3 ideal kulaklıkalr bence. 85T gereksiz.

Ben üç kulaklığı da Amazon.tr'den aldım. Bu sayede kolayca iade edebildim. Sen de oradan Sony ya da Jabra kulaklığı alıp, beğenmezsen iade edebilirsin. Satıcının Amazon.com.tr olduğuna dikkat et ama.

Bahsettiğin diğer üç kulaklıktan sadece AirPods Pro, Jabra ya da Sony'e göre tercih edilebilir.

85T ile 75T arasında emin ol bir fark yok. Zaten ikisinde de kronik tıslama sorunu var.

75T Elite Active ile WF-1000XM3 ideal kulaklıkalr bence. 85T gereksiz.

Ben üç kulaklığı da Amazon.tr'den aldım. Bu sayede kolayca iade edebildim. Sen de oradan Sony ya da Jabra kulaklığı alıp, beğenmezsen iade edebilirsin. Satıcının Amazon.com.tr olduğuna dikkat et ama.

Bahsettiğin diğer üç kulaklıktan sadece AirPods Pro, Jabra ya da Sony'e göre tercih edilebilir.
Sony kulaklığın ergonomisi ile bir sorununuz oldu mu? Kulaktan düşme ya da kulağı acıtma gibi bir durum ile karşılaştınız mı hocam?

Amazon'dan sürekli alışveriş yapıyorum zaten. Aklıma geldi bu fikir fakat ürünü alıp tekrar iade etmek istemiyorum mecbur kalmadıkça çünkü benden alınan iade ürünü başkasına satacaklar bu yüzden can sıkıcı. O ürünleri çöpe atacak halleri yok. Bunu düşündüğüm için birinin hakkına girmek istemiyorum açıkçası. Mecbur kalmadıkça, ürün bozuk çıkmadıkça ürün iade etmeye karşıyım.

Dediğim gibi gönlümden geçen Sony, tek endişem ergonomi kısmı.

3 gün önce Sony kulaklık Amazon'da Amazon.com.tr satıcılı olarak mevcuttu. 1325 TL fiyatı vardı. Kasım ortaları gibi çoğu e ticaret sitesi 11.11 nedeniyle indirim yaptığı için bekleyeyim dedim ve bir baktım Amazon.com.tr'nin sattığı stok bitmiş..

Şuan aynı fiyata hatta daha düşüğüne başka sitelerde mevcut fakat kağıttan iğneye, market alışverişinden köpek mamasına kadar herşeyi Amazon'dan aldığım için Amazon stoğunu bekleme kararı aldım. Eğer tekrar stoklara gelirse fiyatı çok önemsemeyip Amazon'dan alacağım. Zaten dolar kuru artıyor, indirim olsa dahi ne kadar düşebilir bilemedim.

Stoğa girmezse başka bir yerden edinirim artık. Dediğim gibi, tek endişem ergonomi. Bu konu hakkında da görüşlerinizi alırsam çok memnun olurum.

Hocam ben Jabra 85T kullanıyorum halen. Hiç pişman olmadım aksine bu kulaklığı kullandığım için çok mutluyum. Bugün bozulsa, kaybetsem falan yine bu kulaklığı alırım. 75T kullanmadığım için kıyaslama yapamam. Tıslama gibi şeyler yaşamadım. Sony'nin yeni kulaklığını da çok merak ediyorum ama fiyatı epey tuzlu olduğu için deneme fırsatım olmadı. amazon.tr'den satın almanızı tavsiye ederim. İade politikası çok iyi ve hızlı yardımcı oluyorlar. Beğenmezseniz iade edersiniz.

Geri
Yukarı