Sony WH1000-XM3 kulaklığın sesi telefondan telefona değişiyor

AETHM

Hectopat
Herkese iyi forumlar.
Sahip olduğum Sony WH1000-XM3 Bluetooth kulaklığımı geçen hafta arkadaşımın Samsung AT0 telefonuna bağladığımda aşırı iyi bir Surround kalitesi aldığımı fark ettim. Durum şu ki ben Xiaomi Mi nötr 10 Life kullanıyorum ve arkadaşımın telefonunu kullanarak kulaklığımdan aldığım ses kalitesinin onda birini dahi alamıyorum. Arkadaşımın telefonunun bütün ekolayzır ve diğer ses ayarlarını sıfırlayıp karşılaştırdığımda ise durum yine aynıydı. Ben neden kendi telefonumda bu kadar iyi ses kalitesi alamıyorum da başka telefonda alabiliyorum anlamış değilim. Yardımcı olursanız sevinirim iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Qualcomm işlemciye sahip bir telefon ise geliştirici seçeneklerinden Bluetooth ses codec ini aptx HD ses olarak seçim yapabilirsin.
@ulpian ın bahsettiği gibi codec ile alakalıdır.

Qualcomm işlemciye sahip bir telefon ise geliştirici seçeneklerinden Bluetooth ses codec ini aptx HD ses olarak zorunlu seçime zorlayabilirsin.
@ulpian ın bahsettiği gibi codec ile alakalıdır.

Geliştirici seçenekleri böyle SBC olan seçeneği aptxe almaya çalışıyorum ancak geri SBC olarak ayarlıyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-01-24-15-03-13-612_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2022-01-24-15-03-13-612_com.android.settings.jpg
    60,3 KB · Görüntüleme: 21
  • Screenshot_2022-01-24-15-02-57-664_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2022-01-24-15-02-57-664_com.android.settings.jpg
    59,7 KB · Görüntüleme: 13
@AETHM kulaklık bağlandığında Qualcomm aptx şeklinde ekranın altında bir bildirim geliyor 3 saniye civarında. Geliştirici seçeneklerinde de aptx de görünüyor.
Kulaklığım Meizu EP52.

Yeni konular

Geri
Yukarı