Sony Xpera Z1 android 4.4.2 sonrası ses ve kasma sorunu

Arkadaşa katılıyorum ancak flash ile ben 4.2 den 4.3 e flash ile geçtim.Bir şey sorucam bu sarı ekran sorununu yaşayan var mı aranız da yani beyaz dengesi biraz dengesiz sanki maviyi 150 ye getirince ekran rengi düzene giriyor ama hepsi sıfır dayken sarımsı oluyor ekran neden yani aslında hepsi sıfırda olması gerekiyor bir düzene sokamadılar deli olcam resmen.

Arkadaşa katılıyorum ancak flash ile ben 4.2 den 4.3 e flash ile geçtim.Bir şey sorucam bu sarı ekran sorununu yaşayan var mı aranız da yani beyaz dengesi biraz dengesiz sanki maviyi 150 ye getirince ekran rengi düzene giriyor ama hepsi sıfır dayken sarımsı oluyor ekran neden yani aslında hepsi sıfırda olması gerekiyor bir düzene sokamadılar deli olcam resmen.

Sarı ekran sorunu P de de oluyordu, bazı kullanıcılarda, bazılarında da yoktu belki donanımsal olabilir veya kullanılan koruyucu mat ise oda yapabiliyor.

Arkadaşlar merhaba.

Dün yine yazmıştım güncelleme sorunu ile ilgili. Şu anda artık kararımı verdim ve lütfen bilen birisi bana detaylıca anlatırsa çok sevineceğim. Telefonum Xperia Z1. 4.4 Kitkat güncellemesini kaldırıp eskiden olduğu gibi 4.3'e geri dönmek istiyorum. Lütfen bilen birisi anlatsın bana :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba Recep bey ve sevgili arkadaşlar. Benim Sony Xperia Z1 telefonum var. Telefonu android 4.3'ten android 4.4.2 kitkat güncellemesi yaptım. PC Companion ile güncelledim orjinal yazılım. Telefonum rootlu falanda değil kitkat sürümüne geçtikten sonra telefon ağırlaştı ve ses sorunları var mesela biri aradığında zil sesi ahizeden çıkıyor veya mesaj geldiğinde veya oyun oynarken telefon sesi bazen hapörler yerine ahizeye veriyor ve hiç duyulmuyor. Ses ve zil sesi ayarlaması yapmak istediğinizde bu seferde zil sesini ses seviyesini ayarlıyorsunuz telefon zil sesini çalıp duruyor siz çıksanızda kapatsanızda telefonu kapatmadan gitmiyor o zil sesinde kitleniyor ana menü ye dönsem dahi gitmiyor. Telefonu PC Companion ile onardım ama sorunlar yine devam ediyor. 3-4 kez onarma yaptım ama nafile. Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekür ederim.

Merhaba Arkadaşlar, Sorunun çözümü çok basit.

Bende güncelledim farkettim ki telefonun sesi çıkmıyor. Sonra çözdüm tabi.... Telefonun menusundeki Diagnostics (Cihaz Testi) uygulaması açın ve ses ile ilgili olan testleri yapın. Sorun Çözülmüş olacaktır... ;)

Furkan Güneri

Merhaba Arkadaşlar, Sorunun çözümü çok basit.

Bende güncelledim farkettim ki telefonun sesi çıkmıyor. Sonra çözdüm tabi.... Telefonun menusundeki Diagnostics (Cihaz Testi) uygulaması açın ve ses ile ilgili olan testleri yapın. Sorun Çözülmüş olacaktır... ;)

Furkan Güneri
Ben ilk fark ettiğimde denedim o dediğinizi kesin çözüm değil hemen sonra yine aynı oluyor. 
Bu sarı ekran sorununu düşünüyorum ben yazılımsal mı donanımsal mı telefonun beyaz dengesi ayarına girince mavi ayar çubuğunu sıfırdan 150'ye çekince düzeliyor beyaz oluyor ama yine ışıklı ışıksız ortamlarda değişiyor sinir oluyorum.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı