Sony Xperia M5 vs Z2

mayforgiven

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, Z2 almayı düşünüyordum fakat M2'de özellik bakımından çok iyi duruyor. Açıkçası çok kararsız kaldım yardımcı olursanız sevinirim..

M5 pil ömrü dışında Z2 ile rekabet edecek seviyede olsada Z2 bir adım önde.

Son düzenleme:
Donanım olarak hemen hemen aynılar, hatta Mediatek Xelio 10 işlemcisi SD 801'den daha güçlü. Batarya konusunda ise 2600 MAH fena değil ama biraz daha iyi olabilirdi. Mediatek işlemciler az ısınması ve az güç tüketmesi ile bilinir fakat Xelio 10 çok güçlü bir işlemci olduğu için enerji kullanımı biraz fazla.

Hocam Z, Z1, Z2, Z3 diye giden serilerde kamera manasında hiçbir şey bekleme ama performans bakımından iyi cihazlar. Z2 sıkıntılı bir cihaz almanı tavsiye etmem. Isınma sorunu, yeni gelen android lolipop güncellemesi ile sarj sorunu, hoparlör çalışmama, mikrofon gibi sıkıntıları mevcut. M5 daha iyi bir tercih gibi şimdilik. Ama Sony bu cihazı da mahvetmedi ise alınabilir eğer bu cihazda da kronik sorunlar mevcut ise farklı markalara yönelin. C5 ultra cihazında da ekran solukluğu, kameranın soluk çekmesi, mikrofonda ki ses kısıklığı gibi sıkıntıları var onuda pek önermiyor kullanıcıları.

Donanım olarak hemen hemen aynılar, hatta Mediatek Xelio 10 işlemcisi SD 801'den daha güçlü. Batarya konusunda ise 2600 MAH fena değil ama biraz daha iyi olabilirdi. Mediatek işlemciler az ısınması ve az güç tüketmesi ile bilinir fakat Xelio 10 çok güçlü bir işlemci olduğu için enerji kullanımı biraz fazla.
Bende M5'i bekliyorum.İnceleme videolarında cihazın enerji tüketiminin söylediğiniz gibi biraz fazla olduğundan söz ediliyor. Acaba Sony güncelleme ile bu enerji tüketimini ilerde düzeltebilir mi sizce?

Eğer cihazın frekans hızını azaltırsa enerji tüketimi azalır, bununla beraber performans düşüklüğü de söz konusu olur. Sony'nin enerji tüketimi ile ilgili bir güncelleme yayınlayacağını sanmam, çünkü sorunlu bir işlemci değil. SD 810 gibi cayır cayır yanmıyor ve o kadar aşırı bir enerji de tüketmiyor.

Eğer cihazın frekans hızını azaltırsa enerji tüketimi azalır, bununla beraber performans düşüklüğü de söz konusu olur. Sony'nin enerji tüketimi ile ilgili bir güncelleme yayınlayacağını sanmam, çünkü sorunlu bir işlemci değil. SD 810 gibi cayır cayır yanmıyor ve o kadar aşırı bir enerji de tüketmiyor.
Sizce fiyatı 1400'ü aşar mı? İnceleme videolarında 4 saat 22 dakika ekran süresi alınmış,bana biraz düşük geldi. Bunun için sormuştum :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı