Sony Xperia Sola Kapak Sorunu

arkham

Kilopat
Makaleler
51
Daha fazla  
Yaklaşık 2 hafta önce Ankara Vatan Bilgisayar'dan sony Xperia Sola modelini aldım. Ta ki birkaç gün öncesine kadar sorunsuzdu ama yeni farkettim ki kapakta sanki biraz bolluk oluyor ve kapağın yanlarına dokunup basınca içeri girip çıkmalar oluyor. Gıcırtı yapıyor sürekli oynama halinde. Bunu 5 gün önce farkettim. 2 gün önce de Vatan PC'ye gidip sorunu anlattım fakat tezgahtaki çalışan 2 tane teşhir ürününü göstererek onlarda da aynı sorun olduğunu gösterdi ve bu modelde hep olduğunu söyledi.

Şimdi tamam anladım durumu ama benim bundan nereden haberim olsun. Bu cihazı böyle kullanmak istemiyorum, sizce ne yapmalıyım? Müşteri hizmetlerine götürsem alırlar mı? Gidince onlarla ne konuşup söylemeliyim? Lütfen bana yol gösterin. İade olmasa bile en azından başka ürünle değişim yapıp başka telefon alsam olmaz mı?

Bu sorun ve şikayet üzerine tüketici haklarına gittim durumu anlattım. Onlarda 30 TL karşılığında dilekçe yazalım, bedel iadesi olsun diye PTT ile gönderelim dediler. Yazdılar dilekçeyi, gönderdik PTT ile vatan PC'ye. Tüketici haklarında çalışan kişi onlardan 1 hafta 10 gün içinde haber gelmezse bizi ara, yeni dilekçe yazıp heyete gönderelim dediler. Ama tam anlamadım o kısmı. Büyük ihtimal olur kabul ederler dediler ama ne olacak bilmiyorum.

Sizce ne olur? Ayrıca oradaki adamlar bir de bana o dilekçeyi Sony ithalatçı firmaya da göndermemi istediler, garanti belgesinin arkasındaki adrese gönder dediler. O da Ümraniye İstanbul'daymış. Oraya da gönderelim mi, faydası olur mu? Bu olaylar nasıl sonuçlanır, kabul edilir mi şikayet dilekçemiz?

Dilekçe yazıp göndermek için senden her hangi bir ücret talep etmemeleri lazım. Firmayı arayıp bu konu hakkında telefonla görüştün mü ?

Dilekçe yazıp göndermek için senden her hangi bir ücret talep etmemeleri lazım. Firmayı arayıp bu konu hakkında telefonla görüştün mü ?

Pardon anlamadım hangi konu ve firma? Ayrıca tüketici haklarında her şikayet ve dilekçe için ücret alıyoruz dediler, daha önce de aldıklarını duymuştum..

Son düzenleyen: Moderatör:
Harbiden en son ne oldu bu olay?

Anlatayım Recep abi :D En son Tüketici Haklarına gidip onlar dilekçe yazdıktan sonra Ptt ile Vatan Bilgisayara gönderdik,onlardan haber çıkmayınca tekrar Tüketici Haklarına gittim.Yeniden dilekçe yazıldı bu sefer kaymakamlık için. Bende dilekçeyi aldım kaymakamlığa götürdüm ürün faturası ve teknik servis rapor fotokopileri ile. Verdim dilekçeyi bana 1 ile 3 ay arasında durum sonuçlanınca posta atacakları söylendi. Tam 1 ay oldu Recep abi bir umut bekliyoruz ne de olsa umut fakirin ekmeği ;) Hala aynı sorun devam ediyor bende. Cihazın kasası ve kapağı arasında az da olsa boşluk var ve dokununca, biraz basınca içeri girip çıkma oluyor o boşlukta ve ses çıkartıyor. Kısmet olur da iade yada para karşılığı çek verirlerse Samsung Galaxy Note almayı düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı