Sony Xperia T3(D5102) Detaylı İnceleme!

Herkese merhabalar arkadaşlar, bildiğiniz gibi ben Xperia T3 aldım, artık incelemenin zamanı geldi. :D
Özellikler ile başlayalım :

İşlemci :
Snapdragon 400 1,4 GHz'lik işlemci var içerisinde. Bu işlemcinin GPU'su Adreno 350. Ben pek oyun oynamayı sevmem, şuana kadar Fifa 15, Minion Rush ve SimCity oynadım, hiçbirinde bir kasma görmedim. Birazcık ısınıyor, buda telefon fazlasıyla ince olduğu için.

RAM :
Telefonda 1 GB RAM var, Android için en giriş seviyesi RAM 1.5 olmalı bence. Ama bu cihazda 1 GB var, kastığını falan görmedim,Xperia'nın arayüzü gerçekten stabil.

Ekran :
Telefonun ekranı 5.3 inch. Tek elle gayet rahat kullanılabiliyor. Ekran 720P ve 720 x 1280 çözünürlüğünde, 320dpi gayet iyi. :D

Kamera :
Telefonda 8 Megapiksel arka kamera var, ön kamera kaç megapiksel bilmiyorum ama ön kamera gayet geniş açıyla çekiyor. Arka kameradan bahsedecek olursak bolca resim çekmeye çalıştım, ve gerçekten gayet memnun kaldım. Ama video çekerken kamera biraz ısınıyor. Dışarıda çektiğim resimler için ayrı bir konu açacağım, telefonun kutusunu falan kendisi ile çektim. :)

Tasarım :
Tasarımını gerçekten çok beğendim, ahize aynı zamanda bir bildirim ışığı. Telefon masanın üzerinde gerçekten süper duruyor. 148 Gram ağırlığında elime çok hafif geliyor, ve telefon 7 mm inceliğinde.

Teknik özellikler bu şekilde, şimdi ise kutusuna ve aksesuarlarına geçelim.
oTTF53W.jpg

DIS5R4x.jpg

Kutunun içinden çıkanlar :

8YDqve2.jpg

Bu telefonun bildirim ışığı :

EfJ8ERG.jpg

Telefonun tasarımı :

uTBsazR.jpg

Telefonun arkası kadife gibi, çok değişik ama çok güzel. :)

TjbVQ6y.jpg

nWDqHom.jpg

Bu resimi telefonun inceliğini görebilmeniz için çektim, biraz titretmişim özür dilerim.
kVqogf0.jpg

Telefonun tasarımıda bu şekilde, şimdi ise çektiğim fotoğraflara bakalım. :)
4nHyDBF.jpg

ZFTjL0A.jpg

hQDeU5P.jpg

01lTDsd.jpg

qbgUOO3.jpg

Bu resimde otobüsün içindeydim o yüzden biraz bulanık. :D
zQUgijN.jpg

YgB3ly8.jpg

Resimlerde bu şekilde, resimleri çekerken otomatik ayarları kullandım. :)

Şimdi ise telefonla ilgili yorumlarıma geçelim :
Herkesin soracağı soru eminimki şarjı ne kadar gidiyor olacaktır, stamina modu açık iken rahat rahat 1 gün gidiyor. Ben geceden geceye koyuyorum şarja, saat 6'da alıyorum 11'de bırakıyorum. Ara sıra internetdeyim, parlaklıkda otomatikde, az önce teknik özelliklerde söylemeyi unutmuşum 2500 MAh batarya var, Snapdragon 400 için idare eder. :) Arayüzde telefonun donduğunu veya kastığını hiç görmedim, arayüzde tek bir sorunum var oda dil Türkçe iken akıllı çağrı özelliğinin çalışmaması, telefon güncelleme alır gibi geliyor bana, almasada yavaş yavaş Custom ROM'lar çıkıyor, telefon daha 7.ayda çıkmış, yani yeni sayılır. Telefon gayet güzel, 1200 TL'ye aldım ben. Gerçekten çok memnunum, sorularınız varsa yorumlara yazabilirsiniz.

Bunlarda arayüzden resimler :

Screenshot_2014-12-26-22-40-08.png

Screenshot_2014-12-26-22-40-24.png

Screenshot_2014-12-26-22-40-47.png

Screenshot_2014-12-26-22-41-43.png

Screenshot_2014-12-26-22-40-58.png

Bazı resimleri boyutları büyük olduğu için sosyal'e yükleyemedim. İncelememi okuduğunuz için teşekkürler, kendinize iyi bakın! :D

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı