Sony Xperia XA1 Ultra batarya değişimi

KebabAlanya

Hectopat
Yer
Alanya
Elimde Sony Xperia XA1 Ultra model bir telefon var. Bu telefonu alalı 4 sene oldu. 2 senedir ısınma problemi ve 1 senedir de donma ve kasma sorunları yaşıyorum. Ben bu telefonun bataryasını değiştirsem kasma donma sorunu çözülür mü yoksa illa yeni bir telefon almak şart mı?

Pil değiştiriren fayda olmaz, ama eğer cihazın için lineage OS varsa yapış, ben Z2'yi bile canavar gibi kullanıyordum içine lineage OS atıktan sonra, atmadan 2 saatte biten pil gün içinde 1 şarjla akşam ediyordu.
Bu işi becerirsen işe yarıyabilir.

Pil değiştiriren fayda olmaz, ama eğer cihazın için lineage OS varsa yapış, ben Z2'yi bile canavar gibi kullanıyordum içine lineage OS atıktan sonra, atmadan 2 saatte biten pil gün içinde 1 şarjla akşam ediyordu.
Bu işi becerirsen işe yarıyabilir.

Root mu bu?

Root değil ROM ama yapmak için iyi araştırıp hakim olman lazım, öncelikle kesinlikle ama kesinlikle bir cihazın orijinal ROM'unu bul, çünkü hiç ilk seferde yapan görmedim kendimde dahil o kadar yaptım ona rağmen her cihzda birkaç denerim en az ilk seferde beceremem. En az 5 cihaza yapmışımdır, cihazın orijinal ROM'unu bul dediğim gibi, sonra yardır gitsin.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı