Sony Xperia Z2 güç ve ses tuşları sert olma sorunu

Gkn90

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba,

Sony Xperia Z2 kullanıcısıyım. Telefonu aldığımdan beri (yaklaşık 7 ay) güç düğmesi ve ses açma düğmesi çok sert. Bu iki tuşa bastığınızda, sorunsuz algılamasına rağmen tuşun basıldığına dair hiçbir hissiyat vermiyor parmağınıza. Ses kısma tuşunda ise böyle bir sorun yok, tıkır tıkır basıyor.

İlk başlarda "suya dayanıklı olsun diye kasten bu şekilde sert tasarlamışlardır belki tuşları" diye düşünüp önemsememiştim. Ancak aynı telefondan 1 hafta önce satın alan arkadaşıma bu durumu sorduğumda kendi telefonunun tuşlarının sert olmadığını söyledi.

Şimdi bu problemle ilgili asıl soruma gelecek olursam;

Cihaz paralel ithalat olduğu için ve ben de İstanbul'da ikamet etmediğim için, kargoyla telefonu gözümle görmediğim bir yerlere yollamak falan içime sinmiyor. Bu durumda,

Eğer sorun benim telefonumun tuşlarındaysa, bu telefonun su direncini etkiliyor mudur? (tuşların altından su alır mı?)

Dipnot: Cihaz basınç testinden sorunsuz geçmekte.

Herkese iyi günler. :)

Su geçirip geçirmediğini buradan söylemek pek sağlıklı olmaz. Sonuçta görmediğimiz bir cihaz. Esnaf ağzı ile ; "Abi şimdi geçirmez derim, gider suya sokarsın, geçirir. Sonra benden bilirsin." Bence garantiye gönder.

Aynı sorum bendede var ama umursamıyorum fazla..
Kilit tuşuna bastığımda tık diye bir ses vermiyor
Internetten arastırdım kullandığınız kılıf sorun yapıyor olabilir dediler..
Servisle falan uğraşma ben denedim garantiye girmiyor..
Başka diyeceğim birşey yok

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı