Sony Xperia Z2 vs Asus Zenfone 2

Tartışmasız Z2 almanızı tavsiye ediyorum. Z2'nin yazılım ve donanımda fark atmasını geçtim hocam elinize alıp inceleyin aralarında hissedilir kalınlık farkı var. Zenfone 2, Xperia Z2'nin yanında çok kaba bir cihaz ve donanımı Z2'ye göre yetersiz. Ayrıca Asus'un garantisini başka yüklenici firmalar sağlıyor, Asus'un sağladığı bir garanti sanırım yok. Sony alırsanız da orjinal Sony garantili alın, paralel ithalat kesinlikle almayın ve cihazları görmeden, incelemeden almayın.

Tartışmasız Z2 almanızı tavsiye ediyorum. Z2'nin yazılım ve donanımda fark atmasını geçtim hocam elinize alıp inceleyin aralarında hissedilir kalınlık farkı var. Zenfone 2, Xperia Z2'nin yanında çok kaba bir cihaz ve donanımı Z2'ye göre yetersiz. Ayrıca Asus'un garantisini başka yüklenici firmalar sağlıyor, Asus'un sağladığı bir garanti sanırım yok. Sony alırsanız da orjinal Sony garantili alın, paralel ithalat kesinlikle almayın ve cihazları görmeden, incelemeden almayın.
İyi hoş hepsine hak veriyorum kişisel yorumunuzdur da donanımı Z2'ye göre yetersiz demenizi anlayamadım. Ayrıca garanti hakkında kişisel yorumum iyi bir kullanıcı garanti ile pek uğraşmaz zaten cihaz baştan sorunlu olmadığı sürece ben bu güne kadar bir tek monitörümü garantiye yollamıştım başka hiç bir kullandığım şeyi garantiye yollamadım veya tamire , inşallah ilerde de yollamak zorunda kalmam.

İyi hoş hepsine hak veriyorum kişisel yorumunuzdur da donanımı Z2'ye göre yetersiz demenizi anlayamadım. Ayrıca garanti hakkında kişisel yorumum iyi bir kullanıcı garanti ile pek uğraşmaz zaten cihaz baştan sorunlu olmadığı sürece ben bu güne kadar bir tek monitörümü garantiye yollamıştım başka hiç bir kullandığım şeyi garantiye yollamadım veya tamire , inşallah ilerde de yollamak zorunda kalmam.
Bana göre yetersiz demek istemiştim hocam aslında haklısınız orayı belirtmemişim. Garanti konusunda da biraz kullanım birazda şans faktörü önemli. Önceki cihazım Motorolanın Atrix modeliydi ve garanti firması Teleservice'di. Çok şükür servis yolu görmedim. Orjinal Sony garantili Z2 aldım ve belki başka birisini rahatsız etmeyecek fakat beni rahatsız eden bir sorundan dolayı 14.gün servise verdim, 5-6 gün sonra alabilirsiniz dediler. Full kutu değişimi yaptılar. İnşallah tekrar garanti ihtiyacım olmaz. Teleservice'e gönderecektim önceki cihazımı ama yorumları okuduğumda sağlam giren telefonun bozuk çıktığını ve mecburi ücret ödeyenleri falan okudum, vazgeçtim bundan dolayı. Garanti mevzusu Türkiye'de çok kötü ve hemen hemen her firma böyle. Umarım kimsenin garantiyle işi olmaz, olanlarında işleri hallolur.

Bu arkadaş yanlış bilgilendirmiş. Sony servis kvk ve teleservis.Sony ile yazışmalarım aşağıda.

YLh-p78iOHPVREd0TrsaN4Hj02bSHukxD5h-GUEhZ3qSCk1UkxHYMJKqAp-6L2U7WPOVpGY6dJdhfFcUDE8=s0-d-e1-ft
Support
YLh-p78iOHPVREd0TrsaN4Hj02bSHukxD5h-GUEhZ3qSCk1UkxHYMJKqAp-6L2U7WPOVpGY6dJdhfFcUDE8=s0-d-e1-ft
Sign up
Software Update
[TBODY] [/TBODY]

Sony Xperia Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

Öncelikle elektronik postanıza geç yanıt verdiğimiz için özür dileriz.

Sorununuzla ilgili olarak, telefonunuzda oluşan problem için üzgünüz.
Sony Xperia™ Z2 model cep telefonunuzun kontrolü için size yetkili Sony Mobile teknik servislerinden birisine danışmanızı öneririz. Ekte yetkili teknik servislerimize ait listeyi bulacaksınız. Lütfen yanınızda fatura ya da garanti belgenizi getirmeyi unutmayın. (İçeriğinde telefon modeli, IMEI numarası, seri numarası ve satın alınma tarihi bilgilerini içerir). Sony Mobile telefonunuzu teknik servise göndermeden önce verilerinizi yedeklemenizi tamir sırasında oluşabilecek veri kayıplarını önlemek amacı ile siz müşterimize önerir.
Bu arada lütfen kısıtlı garanti bilgilerini de göz önünde bulundurun. Özellikle 3 numaralı madde.
"...Ürünün normal eskime ve yıpranma, yanlış kullanım, Sony Mobile'ın ürünün kullanımı ve bakımı ile ilgili talimatlarına aykırı kullanımını kapsayarak ama bunlarla sınırlı kalmayarak normal ve alışılmışın dışındaki kullanım nedeniyle çalışmama durumunu kapsamaz. Ayrıca bu garanti, kazalar, yazılım ve donanım değiştirmeleri veya ayarlamaları, doğal afetler ve sıvıların neden olduğu hasarlar nedeniyle çalışmama durumunu da kapsamaz."
Verilerinizi güvenli bir şekilde bilgisayara, yani harici bir cihaza kaydeden yedeklemeler oluşturmak için PC Companion ya da Mac için Sony Bridge uygulamasını kullanmanız önerilir. Verileriniz bir bilgisayara güvenli bir şekilde yedeklendikten sonra, Yedekleme ve geri yükleme uygulamasını kullanarak cihazınızdaki SD karta ya da harici bir USB depolama cihazına temel ayarların ve verilerin hızlı bir yedeklemesini yapabilirsiniz. Cihazınızın yedeklemelerini Sony Xperia™ tarafından sunulan Android Akıllı Telefonlar, Tabletler ve SmartWear - Sony Xperia (Türkiye) ve
Sony Xperia™ tarafından sunulan Android Akıllı Telefonlar, Tabletler ve SmartWear - Sony Xperia (Türkiye)
bağlantısını takip ederek nasıl yapacağınızı görebilirsiniz.

Cihazınız hakkında teknik destek için +90 212 473 77 77 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ürünlerimiz, servislerimiz ve teknik desteğimiz ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için www.sonymobile.comadresini ziyaret edebilirsiniz.
Bilmenizi isteriz ki 7 gün içerisinde yanıtlanmayan e-postalarınız sistemimiz tarafından otomatik olarak kapatılır. Daha sonra ki iletişimleriniz teknik birimimize ulaşmayacaktır bu yüzden yeni bir sorgulama başlatmanız gerekecektir.

Saygılarımızla,
Emre Ak
Sony Xperia Müşteri Hizmetleri
www.sonymobile.com
email: [email protected]
telefon: +90 212 473 77 77
[TBODY] [/TBODY]
Contact Us | Legal
Copyright © 2012 Sony Mobile Communications Inc. All rights reserved
[TBODY] [/TBODY]
[TBODY] [/TBODY]
[TBODY] [/TBODY]
[TBODY] [/TBODY]

Dosya Ekleri

• Screenshot_2015-11-02-18-48-36.png
    Screenshot_2015-11-02-18-48-36.png
    115,2 KB · Görüntüleme: 323
Bana göre yetersiz demek istemiştim hocam aslında haklısınız orayı belirtmemişim. Garanti konusunda da biraz kullanım birazda şans faktörü önemli. Önceki cihazım Motorolanın Atrix modeliydi ve garanti firması Teleservice'di. Çok şükür servis yolu görmedim. Orjinal Sony garantili Z2 aldım ve belki başka birisini rahatsız etmeyecek fakat beni rahatsız eden bir sorundan dolayı 14.gün servise verdim, 5-6 gün sonra alabilirsiniz dediler. Full kutu değişimi yaptılar. İnşallah tekrar garanti ihtiyacım olmaz. Teleservice'e gönderecektim önceki cihazımı ama yorumları okuduğumda sağlam giren telefonun bozuk çıktığını ve mecburi ücret ödeyenleri falan okudum, vazgeçtim bundan dolayı. Garanti mevzusu Türkiye'de çok kötü ve hemen hemen her firma böyle. Umarım kimsenin garantiyle işi olmaz, olanlarında işleri hallolur.
Sizi rahatsız eden sorunu öğrenebilir miyim?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı