Custom ROM Sony Xperia Z2'ye Android 10-11 kurulur mu?

emrah_8

Kilopat
Makaleler
3
Güncel bir Android sürüm yüklemek istiyorum, mevcut sürümüm 6.0. Bunu gösteren bir iki yabancı kanal buldum ama yapamadım. Bunu anlatan Türkçe kanal, video, makale vs. yok mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
CMD ekranina yazin.
Telefonu fastboot moduna aldığımda ... şeklinde bekliyor.

Açıkken direk bağladığımda: "waiting ..."

Sadece "adb devices" komutunda ise "BH..."

Buda Powershell den aynı işlemleri yapınca çıkan sonuç. CMD'den yapınca yazdı gösteriyor. Lakin TWRPyi açmıyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    8,8 KB · Görüntüleme: 18
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    11,9 KB · Görüntüleme: 14
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    9,1 KB · Görüntüleme: 24
  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    16,8 KB · Görüntüleme: 16
  • Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    11,3 KB · Görüntüleme: 20
Evet, kafayı yedirdi sabahtan beri.😂 Tuttup atı duvada kıracağımda en ucuz telefon 5-6 binden başlıyor.🤣

Dosya Ekleri

• Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    2,6 MB · Görüntüleme: 23
Hocam kesin bir şeyi eksik ya da yanlış yapıyorsunuz.

Sürücüler kurulu mu? Adb ve Fastboot güncel mi?

Bootloader açık mı kapalı mı onu öğrenmeye çalışıyorum şu an. Yazdığınız mesaja göre kapalı galiba:
Services bölümünden baktığımda "yes" olarak gözüküyor.

Fastboot ile başlayan komutları cihaz fastboot modundayken yazacaksınız.

Hocam kesin bir şeyi eksik ya da yanlış yapıyorsunuz.

Sürücüler kurulu mu? Adb ve Fastboot güncel mi?

Bootloader açık mı kapalı mı onu öğrenmeye çalışıyorum şu an. Yazdığınız mesaja göre kapalı galiba:

Fastboot ile başlayan komutları cihaz fastboot modundayken yazacaksınız.
Valla hocam sizin ilk sayfada yazdıklarınızı, sağda solda videoda gördüklerimi vs denedim sabahtan beri. O TWRP midir ne illettir bir türlü açılmadı. Orayı açmadan da diğer indirdiğim ROMları kuramıyorum.

flashtool-0.9.34.0-windows
minimal_adb_fastboot_v1.4.3
Services kısmında bootlader unlocker: yes diyor. Bu açık anlamına geliyor diye düşünüyorum.
Evet, Fastboota alıyorum, telefon kapalıyken. Mavi ışık yanıyor. Diğer türlü zaten telefonu görmüyor. Yukarıda tüm aşamaların ekran görüntülerini attım hocam.
Yazma işleminin olduğunu da diyor, okay diyor. İyide niye telefonu ses kısma+güç düğmesine basınca twrp açılmıyor anlamadım gitti valla.

Tekrar denedim bakın.

Flashtooldan bu da

Dosya Ekleri

• Screenshot_8.png
    Screenshot_8.png
    27,6 KB · Görüntüleme: 20
  • Screenshot_9.png
    Screenshot_9.png
    45,4 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:
Önce ROM'un Boot.img dosyasını yazıp ardından recovery'i yazınca oldu hocam. Android 10 ROM'u başarıyla kuruldu ve kullanımda şu an. Teşekkürler tekrardan. Cihaz 4 jenerasyon OS birden atlayınca gözü gönlü açıldı... 😂

Valla hocam sizin ilk sayfada yazdıklarınızı, sağda solda videoda gördüklerimi vs denedim sabahtan beri. O TWRP midir ne illettir bir türlü açılmadı. Orayı açmadan da diğer indirdiğim ROMları kuramıyorum.

flashtool-0.9.34.0-windows
minimal_adb_fastboot_v1.4.3
Services kısmında bootlader unlocker: yes diyor. Bu açık anlamına geliyor diye düşünüyorum.
Evet, Fastboota alıyorum, telefon kapalıyken. Mavi ışık yanıyor. Diğer türlü zaten telefonu görmüyor. Yukarıda tüm aşamaların ekran görüntülerini attım hocam.
Yazma işleminin olduğunu da diyor, okay diyor. İyide niye telefonu ses kısma+güç düğmesine basınca twrp açılmıyor anlamadım gitti valla.

Tekrar denedim bakın.

Flashtooldan bu da
Aynı sorunu ben de yaşadım. Önceki sayfalarda yukarıdaki şekilde çözmüştüm.

Aynı sorunu ben de yaşadım. Önceki sayfalarda yukarıdaki şekilde çözmüştüm.
Onu nasıl yazdırdınız? Nereden hangi komutla? ADB'den denediğimde dosya çok büyük diyorda.

Sanırım şu sebep oluyor, telefon kapalıyken ses kısma tuşuna basıp pc bağlayınca aygıt yöneticisinde bu uyarı geliyor. Bu kurmama rağmen kabul etmedi. Windows 10 uyumsuzluğu mu var anlamadım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_10.png
    Screenshot_10.png
    11,3 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı