Custom ROM Sony Xperia Z2'ye Android 10-11 kurulur mu?

emrah_8

Kilopat
Makaleler
3
Güncel bir Android sürüm yüklemek istiyorum, mevcut sürümüm 6.0. Bunu gösteren bir iki yabancı kanal buldum ama yapamadım. Bunu anlatan Türkçe kanal, video, makale vs. yok mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Onu nasıl yazdırdınız? Nereden hangi komutla? ADB'den denediğimde dosya çok büyük diyorda.

Sanırım şu sebep oluyor, telefon kapalıyken ses kısma tuşuna basıp pc bağlayınca aygıt yöneticisinde bu uyarı geliyor. Bu kurmama rağmen kabul etmedi. Windows 10 uyumsuzluğu mu var anlamadım.

Evet hocam, sebebi bu. ADB Sürücün kurulu değil çünkü. ADB Driversı kurdunuz mu?

Evet hocam, sebebi bu. ADB Sürücün kurulu değil çünkü. ADB Driversı kurdunuz mu?
Windows 10 defalarca kurmama rağmen sürekli yukarıdaki hatayı verdi. İşin pis tarafı telefon çöktü, Sony kendi yazılımıyla kaldırmak istediğimde Bootloader kiliti açıkken olmaz dedi. Sırf bunun için eski laptopa Windows 7 kurdum. Onda sürücüler düzgün yüklendi, tekrar original romunu attım. Ama TWRP illeti gene aynı. Eski teknoloji ile ne kadar uğraşırsak uğraşalım bir sonuç çıkmıyor valla. Siz twrpsiz yüksek android sürümünü nasıl kurdunuz hatırlıyor musunuz? Aşama aşama anlatırsanız yarın son bir kez daha deneyeceğim. Olmadı yapacak bir şey yok valla.

Bir kere daha deneyeceğim ama Windows 7 kurulu pc'de deneyeceğim. Windows 10'da USB hatasını bir türlü düzeltemedim. Eski sürücüler sanırım güncel işletim sisteminde uyum problemi çıkarıyor.

Son düzenleme:
Windows 10 defalarca kurmama rağmen sürekli yukarıdaki hatayı verdi. İşin pis tarafı telefon çöktü, Sony kendi yazılımıyla kaldırmak istediğimde Bootloader kiliti açıkken olmaz dedi. Sırf bunun için eski laptopa Windows 7 kurdum. Onda sürücüler düzgün yüklendi, tekrar original romunu attım. Ama TWRP illeti gene aynı. Eski teknoloji ile ne kadar uğraşırsak uğraşalım bir sonuç çıkmıyor valla. Siz twrpsiz yüksek android sürümünü nasıl kurdunuz hatırlıyor musunuz? Aşama aşama anlatırsanız yarın son bir kez daha deneyeceğim. Olmadı yapacak bir şey yok valla.

Bir kere daha deneyeceğim ama Windows 7 kurulu pc'de deneyeceğim. Windows 10'da USB hatasını bir türlü düzeltemedim. Eski sürücüler sanırım güncel işletim sisteminde uyum problemi çıkarıyor.

O sürücüyle ben de bayağı uğraştığımı hatırlıyorum. Dünya kadar sürücü denedim yabancı kaynaklardan fastboot drivers olarak en sonunda bir tanesi kurulmuştu ve aygıt yöneticinde cihaz gözüküyordu. Haricinde benim de sizin gibiydi aygıt yöneticisi ekranım.

TWRP'siz kurmadım bu arada TWRP ile kurdum. Hatta telefon şu an halen faal durumda fakat ben TWRP'yi ne zaman yazsam sonraki restartta siliniyordu. Daha sonra fastboottan önce yükleyeceğim romun boot.img dosyasını yazdırdım sonra recovery.img yi yazdırıp çözmüştüm bu sorunu.

O sürücüyle ben de bayağı uğraştığımı hatırlıyorum. Dünya kadar sürücü denedim yabancı kaynaklardan fastboot drivers olarak en sonunda bir tanesi kurulmuştu ve aygıt yöneticinde cihaz gözüküyordu. Haricinde benim de sizin gibiydi aygıt yöneticisi ekranım.

TWRP'siz kurmadım bu arada TWRP ile kurdum. Hatta telefon şu an halen faal durumda fakat ben TWRP'yi ne zaman yazsam sonraki restartta siliniyordu. Daha sonra fastboottan önce yükleyeceğim romun boot.img dosyasını yazdırdım sonra recovery.img yi yazdırıp çözmüştüm bu sorunu.
Yok hocam ya vazgeçtim artık. Her şeyi yapmama rağmen TWRP moduna geçmiyor külüstür. Windows 7 kurup bağlantı sorunları hallettim gene aynısı oldu.

Kapitalizm kazandı...

Yok hocam ya vazgeçtim artık. Her şeyi yapmama rağmen TWRP moduna geçmiyor külüstür. Windows 7 kurup bağlantı sorunları hallettim gene aynısı oldu.

Kapitalizm kazandı...

Benim için de aynısı geçerli. ROM attıktan sonra bu sefer de bataryası şişti zaten. Gerçi çok önceden şişmiş arka kapağı ortadan ikiye kıracak noktaya gelmişti artık. Yeni batarya alıp kendim montajladım iki ay sonra o batarya da şişti çünkü çin malıydı. DEJI alayım dedim üretmiyorlarmış artık. Dedim depolarınızdan elde kalan bir batarya bile mi yok. Bütün stokları inceledi adamlar bir tane pil çıkartamadı. Orijinal pilini de hiçbir zaman bulamadım.

Sonra gittim paraya kıyıp iPhone aldım ben de.

Xperia'yı suyunu çıkarana kadar kullandık zaten boş verin. Android 12 olsa da bir şey değişmiyor açıkçası.

Benim için de aynısı geçerli. ROM attıktan sonra bu sefer de bataryası şişti zaten. Gerçi çok önceden şişmiş arka kapağı ortadan ikiye kıracak noktaya gelmişti artık. Yeni batarya alıp kendim montajladım iki ay sonra o batarya da şişti çünkü çin malıydı. DEJI alayım dedim üretmiyorlarmış artık. Dedim depolarınızdan elde kalan bir batarya bile mi yok. Bütün stokları inceledi adamlar bir tane pil çıkartamadı. Orijinal pilini de hiçbir zaman bulamadım.

Sonra gittim paraya kıyıp iPhone aldım ben de.

Xperia'yı suyunu çıkarana kadar kullandık zaten boş verin. Android 12 olsa da bir şey değişmiyor açıkçası.
Hocam, mod atmak istememin sebebi bazı kullandığım Android programlar uyumsuzluk çıkarması, ya açışta hata veriyor ya çok yavaş çalışıyor falan. Mesala önceden sürekli kullandığım, çok hoşuma giden bir tane alarm uygulaması vardı. Alarmy idi sanırım adı, onla alarmı kurunca ve bir görev atıyorduk telefona, o görevi yapmadan alarm kapanmıyordu. Diğerlerini bir şekilde kapatabiliyorsun ama o programda çok zordu. İlla onu yapmaya çalışırken kalkıyordun falan. Uzun süredir Android 6 desteğini çekti. Diğer yandan bazı programalar sıkıntılı çalışıyor, birde internete girince 1dk donuyor telefon. Belki çözer diye işte hafta sonu 2 gün uğraştım yok, olmuyor valla. Zamanında 1300TL almıştım, şimdi giriş sekmentinde bir telefon 5-6 binden başlıyor. Monitör ve ekran kartı almak istiyorum parada veremiyorum telefona işte. Gene idare edeceğiz ya da Samsung m23 alacağım bakalım, oda nereden baksan 6bin tl. 1300 tl nerede 6 bin tl nerede. :) Telefona para harcamayı sevmeyen ben bide. :D

Hocam, mod atmak istememin sebebi bazı kullandığım Android programlar uyumsuzluk çıkarması, ya açışta hata veriyor ya çok yavaş çalışıyor falan. Mesela önceden sürekli kullandığım, çok hoşuma giden bir tane alarm uygulaması vardı. Alarmy idi sanırım adı, onunla alarmı kurunca ve bir görev atıyorduk telefona, o görevi yapmadan alarm kapanmıyordu. Diğerlerini bir şekilde kapatabiliyorsun ama o programda çok zordu. İlla onu yapmaya çalışırken kalkıyordun falan. Uzun süredir Android 6 desteğini çekti. Diğer yandan bazı programalar sıkıntılı çalışıyor, bir de internete girince 1dk donuyor telefon. Belki çözer diye işte hafta sonu 2 gün uğraştım yok, olmuyor vallahi. Zamanında 1300TL almıştım, şimdi giriş sekmentinde bir telefon 5-6 binden başlıyor. Monitör ve ekran kartı almak istiyorum parada veremiyorum telefona işte. Gene idare edeceğiz ya da Samsung M23 alacağım bakalım, oda nereden baksan 6bin TL. 1300 TL nerede 6 bin TL nerede. :) telefona para harcamayı sevmeyen ben bir de. :D

Kardeşim çözebildin mi TWRP sorununu? Bende Fastboot ile ne TWRP ne boot ne de recovery img dosyalarını yükleyemiyorum. Şöyle hata veriyor bilen varsa yazarsa sevinirim, tel Xperia Z2.

fastboot hata.png

Kardeşim çözebildin mi TWRP sorununu? Bende Fastboot ile ne TWRP ne boot ne de recovery img dosyalarını yükleyemiyorum. Şöyle hata veriyor bilen varsa yazarsa sevinirim, tel Xperia Z2.

Eki Görüntüle 1909930
Yok hocam, pes edip bıraktıydım. Yeni modellerde bile zor olan işi eskisinde yapmak daha zor oluyor. Hiçbir telefoncuda uğraşmak istemedi.

Dönüş için teşekkürler kardeşim.

Yok hocam, pes edip bıraktıydım. Yeni modellerde bile zor olan işi eskisinde yapmak daha zor oluyor. Hiçbir telefoncuda uğraşmak istemedi.

Ben root ve TWRP'yi yapabildim kardeşim. İşte aşağıdaki kardeşimizin anlattığı yöntemle. Sırada ROM atmak var kolay ama tutar mı o var. Android 11'i kurayım diyorum bakalım inşaallah.

Son düzenleme:
Dönüş için teşekkürler kardeşim.

Ben root ve TWRP'yi yapabildim kardeşim. İşte aşağıdaki kardeşimizin anlattığı yöntemle. Sırada ROM atmak var kolay ama tutar mı o var. Android 11'i kurayım diyorum bakalım inşaallah.

Rica ederim, hocam twrpde bendeki sorun hiçbir şekilde twrpnin açılmaması.hani telwfonu twrp üzerinden açıyordukya siyah ekranda o aşamaya bir türlü geçmedi, açmıyordy bir türlü. Onu yapsam rım yükleme vs işlerine geçmek daha kolay duruyordu. Sende o boot ekranı geliyor o zaman?
Güzel, dene bakalım. Ben zamanında o kadar uğraştım ve olmadıki telefonu kıracaktım neredeyse. Sonra vazgeçtim, yenilgiyi kabullendim. :))

Geri
Yukarı