Sony Xperia Z5 açılırken ekran gidip geliyor

kumpas59

Kilopat
Yer
Eskişehir
Xperia Z5 telefonumun şarjı bitmişti, bende takmıştım dolması için fakat videodaki olayın aynısı yaşandı, içinde eski kedimin fotoğrafları var. Çözümle ilgili aklınıza gelen veya bildiğiniz bir şey var mı? Telefon tamircilerine götürmek istemiyorum çok fahiş fiyat veriyorlar tamir için. Telefonu yaklaşık 3 aydır kullanmıyorum, bu halde.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Xperia Z5 telefonumun şarjı bitmişti, bende takmıştım dolması için fakat videodaki olayın aynısı yaşandı, içinde eski kedimin fotoğrafları var. Çözümle ilgili aklınıza gelen veya bildiğiniz bir şey var mı? Telefon tamircilerine götürmek istemiyorum çok fahiş fiyat veriyorlar tamir için. Telefonu yaklaşık 3 aydır kullanmıyorum, bu halde.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Çok uzun süre deşarj durumda kalmış, kaç saat şarjda beklettiniz?

Z5 Compact kullanıcısıydım. Uzun süre rafta kalınca başına gelmişti. Uzun süre şarjda, iyi bir şarj aleti ile beklettim ve açıldı. Şarjı tamamen sıfırladığı için oluyor sanırım. Ben bir güne yakın şarjda beklettim başta böyle uzun süre açılıp kapandı sonra normal şekilde dolmaya başlayıp fullendi.

3 aydır kullanmazken kapalı mıydı yani kendi mi kapandı siz mi kapatıp kullanmadınız ?
Şarja tekrar koyun, yüzdesi görünmüyor muhtemelen diye düşünüyorum, 2 saat takılı kalsın, hiç ellemeyin. Çıkarıp tekrar açmayı deneyin.

3 ay önce ise herhangi bir hata vs bir şey var mıydı, olmuş muydu ?

Şarjdan çekmeden kendi haline bir bırakın, bu şekilde olabildiğince kalsın, örneğin yatarken takın sabah bakın hâlâ aynı ise bu donanımsal bir sorun olabilir, batarya hücreleri tamamen bitmiş olabilir ve değişmesi gerekebilir.

3 aydır kullanmazken kapalı mıydı yani kendi mi kapandı siz mi kapatıp kullanmadınız?
Şarja tekrar koyun, yüzdesi görünmüyor muhtemelen diye düşünüyorum, 2 saat takılı kalsın, hiç ellemeyin. Çıkarıp tekrar açmayı deneyin.

3 ay önce ise herhangi bir hata vs bir şey var mıydı, olmuş muydu?

Şarjı bitmişti ve bende 1 saat bekledim değişiklik olmayınca bozulduğunu düşünüp kaldırdım telefonu. Bozulmadan 3-4 ay kadar önce bataryasını değiştirmiştir sadece bir sorunu yoktu
Şarjdan çekmeden kendi haline bir bırakın, bu şekilde olabildiğince kalsın, örneğin yatarken takın sabah bakın hâlâ aynı ise bu donanımsal bir sorun olabilir, batarya hücreleri tamamen bitmiş olabilir ve değişmesi gerekebilir.

Bozulmadan 3 ay kadar önce orijinal batarya almıştım, bu kadar kısa sürede bozulabilir mi?

Bataryanın bozulduğunu sanmıyorum bu kadar kısa sürede. Ancak telefonun pil seviyesi az bir şekilde bırakıldıysa veya şarjı biterek kapandıysa ilk şarj ve açılış uzun sürüyor. Eğer beklemenize rağmen telefon açılmazsa eski batarya elinizde ise o bataryayı yanınıza alıp telefoncuya sorabilirsiniz sorunun ne olduğunu. Eski batarya ile açılırsa sorun bataryada diyebiliriz.

Bataryanın bozulduğunu sanmıyorum bu kadar kısa sürede. Ancak telefonun pil seviyesi az bir şekilde bırakıldıysa veya şarjı biterek kapandıysa ilk şarj ve açılış uzun sürüyor. Eğer beklemenize rağmen telefon açılmazsa eski batarya elinizde ise o bataryayı yanınıza alıp telefoncuya sorabilirsiniz sorunun ne olduğunu. Eski batarya ile açılırsa sorun bataryada diyebiliriz.
Şiştiği için atmıştım bende değil maalesef.

Hocam Z3C kullanırken aynı sorunu yaşamıştım çok uzun süre boşta kalmıştı. Yeterince güçlü (5V 2.1A) şarj cihazında uzun bir süre bekletmiştim. Bir süre sonra açıldı aynı sizin cihazınız gibiydi.
İlk taktığımda 1 saat kadar bekledim hala bu haldeydi. Şimdi taktım hala bu halde.

Yeni konular

Geri
Yukarı