Sony Xperia Z5 vs iPhone 6S?

İki telefonun birbirinden üstün yanları var. Kamera olarak Z5 tokatlar ama performans olarak 6S A9 işlemci ile daha performanslı mesele bir de tercih meselesine kalmış İOS istiyorsan 6S alabilirsin ama 16 gb versiyonundan uzak dur. Android istersen Z5 alabilirsin.

@Technolog44 Yorumlarınızdan yola çıkarsak Xperia Z5'i kullanmadığınızı söyleyebilirim. Xperia Z5'in kamerası tamamen başarısızdır, aynı şekilde Xperia Z5'te. Öncelikle cihaz SD810 kullandığından aşırı ısınıyor, metal gövde olduğundan da aşırı miktarda ısıyı ele vuruyor. Özel soğutma vs bir nevi hikaye diyebilirim. Kamerası gündüz çekiminde bir miktar iyi olsa da gece çekiminde mavi ışıklardan ne çektiğinizi göremiyorsunuz. 6S ile kesinlikle yarışması mümkün değil. Parmak okuyucusu ise tam anlamıyla rezalet, eşantiyon niyetine koyulmuş. Performans ve arayüz açısından kesinlikle başarılı fakat saydığım eksileri sebebiyle kesinlikle tercih edilmemesi gereken bir cihazdır.

@Technolog44 Yorumlarınızdan yola çıkarsak Xperia Z5'i kullanmadığınızı söyleyebilirim. Xperia Z5'in kamerası tamamen başarısızdır, aynı şekilde Xperia Z5'te. Öncelikle cihaz SD810 kullandığından aşırı ısınıyor, metal gövde olduğundan da aşırı miktarda ısıyı ele vuruyor. Özel soğutma vs bir nevi hikaye diyebilirim. Kamerası gündüz çekiminde bir miktar iyi olsa da gece çekiminde mavi ışıklardan ne çektiğinizi göremiyorsunuz. 6S ile kesinlikle yarışması mümkün değil. Parmak okuyucusu ise tam anlamıyla rezalet, eşantiyon niyetine koyulmuş. Performans ve arayüz açısından kesinlikle başarılı fakat saydığım eksileri sebebiyle kesinlikle tercih edilmemesi gereken bir cihazdır.
Z5 kamerası daha iyi şahsen ben kullanıyorum nedense bana daha iyi geliyor.

Z5 kamerası daha iyi şahsen ben kullanıyorum nedense bana daha iyi geliyor.
Gündemdeki amiral gemisi diye nitelendirilen birçok modeli kullandım ve kameraları hakkında genel bir bilgiye sahibim diyebilirim. Z5, kamera olarak G4, S6 ve Iphone 6 gibi modellerden daha başarısızdır. Şuan Huawei Mate S kullanıyorum, aynı şekilde Z5'in kamerası bu modele göre de başarısız.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı