Sony, Yeni Alpha 7S III Fotoğraf Makinesini Tanıttı

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Alpha 7S III

Sony, Alpha 7S full-frame aynasız fotoğraf makinesi serisinin uzun zamandır beklenen yeni üyesi Alpha 7S III’ü tanıttı. Yeni Alpha 7S III, 12.1MP arkadan aydınlatmalı full-frame ve 15+ stop geniş dinamik ...

Devamı: Sony, Yeni Alpha 7S III Fotoğraf Makinesini Tanıttı
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

A7S Mark 1'in bile muhteşem bir ISO başarımı vardı. Mark 2'de ise 100 Bin ISO'larda noise %20'lerde deniyordu ki bir çok makina değil o noise oranını tutturmak o ISO menziline bile çıkamıyordu, çoğu hala da çıkamıyor. Bundaki ISO başarımını merak ediyorum doğrusu. Gece görüş kamerası tadında bir şey olmuştur kesin.

9.4 milyon piksellik OLED vizör de ayrı bir olay. Bazı 4K televizyonlar bile hala 16.7 milyon piksellik görüntü sunarken 9.4 milyon tane noktayı o ufacık vizöre nasıl sığdırabiliyorlar anlamıyorum.

Dual Native ISO benzeri bir uygulama var bunda da, ana ISO haricinde o kadar süper olmasa da 12800'de aniden ciddi bir parazit azalışı oluyor, sonra adım adım yine artıyor. Cidden en iyi düşük ışık ve düşük ışıkta otomatik odak performansına odaklanmışlar. Sony dosya formatını ve varsayılan renk bilimini sevmesem de muazzam kamera olmuş gibi görünüyor.

A7S II için izlediğim video şuydu:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bence en temiz görüntünün yakalandığı ISO 12800'de zaten noise yok gibi bir şey, 25600'de biraz belirginleşmeye başlıyor. 12800'deki zaten azken bir de yazılımla var olan noise'i de iyice ortadan kaldırınca tertemiz bir görüntü çıkar ortaya. Kaldı ki dediğiniz Dual ISO olmasa bile ISO performansında önceki modele göre gelişme olmuştur muhakkak.

4:2:2 10-bit renk, 4K 60fps kayıt ve kayıt süresindeki 30dk sınırlamasının kaldırılması ile yerini perçinlemiş bence. Önceki modelin 1020mAh'lık pili de 2280mAh olmuş. Tüm bunları yaparken hafifletmeyi bile başarmışlar. Bence de muazzam bir kameraya benziyor. Omuzda taşınan bir kamera ve iyi bir tripodla rahatlıkla taşınabilir stüdyo sahibi olmak mümkün artık.

Geri
Yukarı