Xperia Z2 müzk performansı ve güncelleme sıklığı

İlkay Ş.

Hectopat
Daha fazla  
Kullanmış olduğum HTC WP8s'i değiştirme kararı aldım. Zenfone 2'yi merakla bekliyorum ancak yılan hikayesine dönmüş durumda bu yüzden alternatiflere yöneldim. LG G3 ile Sony Z2 arasında kalmıştım. Arkadaşımın LG'nin batarya performansından şikayet etmesi nedeniyle sonye kaymış bulunmaktayım. Kullanan arkadaşlarımız varsa şunları sormak istiyorum ;

• Sony güncelleme konusunda yeterli desteği veriyor mu ? Tatmin oluyor musunuz ?
  • Müzik performansı hakkında ne düşünüyorsunuz ?
  • 16 GB'lık dahili hafiza yeterli geliyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Android 5.0 baya gecikti. Flashtool ile ben kurdum ama resmi oalrak Türkiye'ye gelmedi. Onun dışında çoğu kendi uygulaması sürekli güncelleme alıyor o konuda bi sorunu yok. Android 5.0 gelmeden çoğu kendi uygulaması 5.0 tasarımına geçti. Müzik performansı bence gayet güzel. Ben genelde kulaklık ile dinliyorum ama çift hoparlör hakkını veriyor. 16 GB malesef başlarda yetiyo ama bir kaç ay sonra ne olduğunu anlamadan doluyor ve format atmak zorunda kalıyorsun.

Sony 5.0 geciktirebilir ama Xperia Z'ye bile gelecek. Sony zaten müzik konusunda gayet iyi. 16 GB nasıl kullandığınıza bağlı. Sürekli fotoğraf çekecekseniz 20.7 megapiksel fotoğraflar yer kaplayacaktır. Yani fotoğraf çekecekseniz, oyun yükleyecekseniz hafıza kartı alın.

Sony telefon piyasasını bırakacağından güncellemelerin zamanla geç gelmeye başlamasını oldukça normal karşılaşıyorum.
Ses konusunda Xperia ailesi güzeldir. Micro SD desteği olduğundan 16GB yetecektir.

16 Gb yetiyor. Lollipop ile sd karta taşıma da geldi. Ses performansı kulaklık ile gayet iyi. Kulaklıksız s5 ile karşılaştırdım. S5 daha iyi performans verdi. Güncellemeler geç geliyor ama tam geliyor. S5'deki gibi sorunlu bir güncelleme değil. Alırken 14w25 üstü olduğuna dikkat edin. 14w25 ve altında bazı kronik sorunlar varmış. (lens kayması, kasa açıklığı vs) 14w25 üretildiği hafta ve yıl anlamında. (14=2014, 25=25. Hafta) Benimki 14w42 hiçbir sorun yok.

Sony Android 5.0 baya geçikti ama gelince hakkını vereceğini düşünüyorum müzik performansı tam yerinde 16 gb lik hafıza bana yetiyor şahsen

Telefonu Avea nin 24 ay taksit kampanyası ( ilave 70 TL ek ücret ile toplamda 1680 TL ) ile almış bulunmaktayım, ilk izlenimlerim çok başarılı oldu. Ses konusunda gerçekten çok tatmin oldum, eski kullanmış olduğum 8 gb lık micro sd ise şuan rahatlıkla işimi görüyor. İlerisi için uygun fiyatlı 64 gb micro sd bulursam satın alabilirim. Doğru tercihi yaptığımı düşünüyorum yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı