Sony'den HD video oynatan ilk fotoğraf çerçevesi

'Diğer Donanımlar' bölümünde Recep Baltaş tarafından 3 Eylül 2010 tarihinde başlatılan konu.

 1. Recep Baltaş

  Recep Baltaş Technopat Yönetici

  Katılım:
  14 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  51.928
  Beğenileri:
  42.562
  Yer:
  İstanbul
  Sony, HD video oynatan ilk fotoğraf çerçevesini IFA 2010’da görücüye çıkardı

  Sony’nin yine ilk kez, dünyanın en önemli uluslararası tüketici elektroniği fuarlarından biri olan IFA 2010’da görücüye çıkardığı yeni S-Frame ürün yelpazesi kolay paylaşım için eşsiz “fotoğraf albümü”nü içeriyor. Seride, 17.6cm’den 26cm’e kadar 10 yeni dijital fotoğraf çerçevesi bulunuyor.
  Stereo ses ile AVCHD video oynatma özelliğine sahip S-Frame
  XR100 ve diğer yeni fotoğraf çerçeveleri, Kasım 2010 da tüketicileriyle buluşuyor...

  (02.09.2010 – İstanbul) – Sony’nin son dijital fotoğraf çerçevelerinden oluşan ve değerli hatıraları daha önce hiç olmadığı şekliyle hayata dahil eden S-Frame yelpazesi, Kasım 2010 itibariyle tüketicilerle buluşuyor. Ürün yelpazesine güzel bir ek olan S-Frame, şimdi yelpazenin üst modellerinde stereo ses ile AVCHD videoları oynatarak, sevdiğiniz anların şimdiye kadarki en iyi görünümünü sunuyor.

  17.6 cm’den (7”) 26cm’e (10.2”) kadar çok büyük ekran boyutlarındaki toplam on yeni çerçevenin arasında mutlaka tam size göre bir S-Frame bulabilirsiniz. Hediyelik modellerden, çok özellikli lüks çerçevelere kadar her S-Frame, fotoğraf koleksiyonunuzu daha iyi göstermek için geniş bir slayt şov modları ile birlikte, saati ve takvimi de gösteriyor.

  Değiştirilebilir panellerle gelen E710 dışındaki bütün modeller, panel çerçevesinde belirgin bir aydınlatılmış ‘Sony’ logosuna sahip. Logo, çerçeve dikey olarak yerleştirildiğinde otomatik olarak kayboluyor. Ayrıca, çerçevenin dikey veya yatay olarak yerleştirilmesine göre görüntüyü doğru göstermek için görüntüyü çeviren akıllı bir yönlendirme sensörü de bulunuyor. Size, çerçeve kullanılmadığı zaman kullanılan enerjiyi azaltarak, enerji tasarrufu sağlayan bir zamanlayıcı ve oturduğunuz yerden video oynatmayı kontrol etmek için bir kumanda da sunuluyor.

  XR100 modeli, fotoğraflarınızı ve videolarınızı nefis detaylar ve renklerle büyük ölçekte göstermek için büyük boyutlu 26cm’lik (10.2”) bir paneli destekliyor. Amiral gemisi model XR100, pratikte yansıma olmaksızın daha zengin ve yüksek kontrastlı görüntüler için TruBlack teknolojisini kullanıyor. Ayrıca 160°x160°’lik geniş bir açıdan görünebiliyor. Bu sayede herkes odanın herhangi bir yerinden görüntüleri seyredebiliyor.

  Sony tarafından ilk defa, S-Frame XR100’de, net ve zengin stereo ses ile birlikte video kameranız, kameranız ve DSLR AVCHD video klipleriniz gösterilebiliyor. Siz de, videonun ses kayıtları veya önceden kurulmuş arka plan müzik parçalarını seçerek eğlenebiliyorsunuz. Alternatif olarak favori müzik parçalarınızı çerçevenin dahili belleğine aktararak videolarınızın ve slayt şovlarınızın havasını değiştirebiliyorsunuz.


  S-Frame Album ile hatıralarınızı paylaşın
  Özel anları sadece kendinize saklamayın. Yeni S-Frame D830L ile onları etrafınızdakilerle paylaşın. Fotoğraf paylaşımında eşsiz bir konsept oluşturan S-Frame Album, müzik eşliğinde fotoğraflarınızın ve standart olarak belirlenmiş (Standard Definition) videolarınızı göstermek için ideal olan, taşınabilir ve pille çalışan fotoğraf albümünü iki katına çıkarıyor. Slayt şovlar, önceden yüklenmiş müzik parçaları veya USB veya medya kartı yoluyla aktaracağınız favori mp3 parçalarınız eşliğinde yapılabiliyor.

  DPF’i koruyan lüks bir deri kılıfla desteklenen S-Frame Album’un hatları, siz hareket halindeyken de çerçeveyi, rahat idare etmek ve fotoğraf paylaşmak için oldukça güzel biçimlendirilmiş. Bir albüm olarak kullanılmadığında, basit bir şekilde bir masaya veya rafa yerleştirebilirsiniz.

  Teknik Özellikler
  Model DPF-XR100 DPF-D830L Album
  LCD panel boyutu 26cm (10.2”) 20cm (8.0”)
  Panel çözünürlüğü WSVGA 1024x600 SVGA 800x600
  En boy oranı 16:10 4:3
  TruBlack/
  Geniş görüş açısı EVET -
  Otomatik yön sensörü EVET EVET
  Dahili bellek 2GB 2GB
  Depolama alanı /
  resim* 4000 4000
  Bellek kartı uyumluluğu MS/MS Duo/
  SD/xD/MMC/CF MS/MS Duo/ SD/MMC
  Video formatı desteği Motion JPEG,
  MPEG-1, MPEG-4,
  AVCHD*
  *AVCHD video dosyası için maksimum dosya boyutu 2GB’dır. 2GB’a ayrılmış AVCHD video dosyası sürekli gösterilmeyebilir. Motion JPEG
  Müzik formatı desteği MP3, AAC, WAV MP3
   

Sayfayı Paylaş