[Soru] Basit Stereo Mikrofonlama Denemesi

ramone01

Hectopat
Yer
Afyonkarahisar
Daha fazla  
Meslek
Mühendis
Merhaba arkadaşlar size birkaç şey sormak istiyorum. Sadece deneme amaçlı yapmayı planlıyorum. Elimde farklı marka model 2 tane mikrofon mevcut. Ben bunları stereo olarak kullanmak istiyorum. İkiside pc'ye bağlı ve aktif olarak çalışıyor. Benim istediğim ise masada otururken sol tarafıma aldığım mikrofonun sesini sol kanala, sağ tarafta kalan mikrofonun sesini ise sağ kanala kaydetmek. Yani stereo kayıt. 3Boyutlu ses istiyorum sadece nasıl olur ne şekilde yapılır kendimi geliştirmek için. Birkaç program denedim ama sol ve sağ kanala farklı sürücülerden gelen farklı aygıtları çekemedim. Bunu nasıl yapabilirim? Şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar kısa bir araştırmamın ardından böyle birşeyin olmayacağı kanısına vardım. Bende bunu yazılımsal yapamıyorsam donanımsal yaparım dedim. Şöyle bir sistem hazırladım teorik olarak. Denemedim ama kısa zamanda deneyip buraya sonucu yazıcam. Bu sistemle stereo kaydedip surround olarak duymayı planlıyorum. Sizde bir bakın isterseniz.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    48,9 KB · Görüntüleme: 322
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı