Sorumlu geçmek için ne gerekiyor?

isimsizjoker

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selam hocalarım. Ben 9. sınıfa gidiyorum şu an not ortalamam 63-64'lerde ama toplam 3 dersten zayıfım var (matematik İngilizce fizik) bu derslerden kaldım sorumlumu geçerim yoksa doğrudan mı bir de sorumlu geçmek için ne gerekiyor.

Selam hocalarım. Ben 9. sınıfa gidiyorum şu an not ortalamam 63-64'lerde ama toplam 3 dersten zayıfım var (matematik İngilizce fizik) bu derslerden kaldım sorumlumu geçerim yoksa doğrudan mı bir de sorumlu geçmek için ne gerekiyor.
Sorumlu geçeceksiniz hocam, 3'ten fazla derste zayıfınız veya ortalamanız 45 olsaydı sınıfta kalırdınız.

Sorumlu geçmek için ortalamanın 50 üzerinde olması lazım. Seneye belirttiğiniz 3 dersin sınavına gireceksiniz.

Ortalaman 50'den yüksek olduğu için ortalama ile geçersin. Eğer ortalaman 50'den düşük olsaydı ve o dönem içinde en fazla 3 toplamda enfazla 6 dersten kalmış olsaydın sorumlu geçecektin yani gelecek sene o dersin sınavlarına girmen gerekecekti.

Çoğu lise de genellikle baraj ders edebiyattır. Öğretmenlerine sor baraj nedir diye. Çünkü farklılık gösterebilir. Eğer edebiyatsa bu derslerden zayıf olarak geçeceksin, sorumlu olmazsın yani.

Tamam o zaman diğer derslerden sınava girmezsin. Ancak sen yine bir hocalarına danış çünkü her okulda farklı oluyor ama genele vurursak edebiyat baraj ders. Kendimden biliyorum 3 sene veremedim :D

Hocam tahminimce edebiyat olmayan liseler daha matematik üzerine veya farklı bölümlerde liseler olabilir ben plevnede okuyorum klasik bir Anadolu lisesi hocam yaptığım odeve g vermese zaten kalmiyordum 3 dersten.

Yeni konular

Geri
Yukarı