Sorumluluk Sınavı Geçilemezse Ne Olur?

Mezun olamazsın. Geçene kadar her dönem o sınava girme hakkın var.
Zaten son sınıfta hocalar cevap anahtarıyla sınavı veriyor. Çok dert etme. Ama bu yüzden de boşlama dersi.
Peki bu ana dersler (edebiyat vb.) için mi geçerli? Benim almanca sorumluluğum var, ondanda mı mezun olamam?
Niye geçirmediler ki?
Almanca olmayan bir okuldan olan bir okula nakil olduğum için otomatik kaldı olarak yazılmış.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 9.sınıfta matematikten kaldım, şimdi 10.sınıfa geçtim. Sorumluluk sınavını geçemezsem sınıfta mı kalacağım?
Kanka bende de aynı durum var. Olay şöyle galiba, bu ilk sorumluluk sınavına giriceksin, ve kalırsan tekrardan giriceksin. Galiba ya her dönem 2 kez oluyor ya da her sene. En azından bu sene şey var, sorumlu olarak otomatik geçme var. Her türlü geçiceksin ama yine de sorumluluk sınavına giriceksin. O sınavlardan kalırsan yine giriceksin. Sonra yine falan filan. Ama en sooooon sorumluluk sınavlarından da kalırsan 12. sınıfta falan mezun olamıyorsun işte. Diplomanı alamıyorsun galiba. Ama hocalar falan sana yardım ediyor. Yanlışım olabiir bu arada benimde. Hemen dediğimi doğru olarak şey yapma. Bir hocanı ara veya mesaj at iyice öğren. En iyisi öyle yapmak, aklına kalan tüm soruları sor. Ama şey çok saçma, otomatik sınıfı geçiyorsun ama yine de sorumluluk sınavlarına giriyorsun. Bu nasıl bir mantık olabilir abi? Aşırı derecede saçma bir sistem olmuş bu.

Geri
Yukarı