Sorumluluk sınavına girer miyim?

BahriÖztürk

Picopat
Daha fazla  
Merhaba. 11. sınıfım. Web programlama dersinden sorumlu kaldım. İlk dönem ders ortalamam 73 ikinci dönem ortalamam 46. bazıları ikisinin toplamı 100 olursa veya ikiye bölünce 50 olursa geçersin diyor. Bazıları da ilk dönem önemli değil ikinci dönem 50'nin üstünde olması gerek diyor. Yardım eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. 11. sınıfım. Web programlama dersinden sorumlu kaldım. İlk dönem ders ortalamam 73 ikinci dönem ortalamam 46. bazıları ikisinin toplamı 100 olursa veya ikiye bölünce 50 olursa geçersin diyor. Bazıları da ilk dönem önemli değil ikinci dönem 50'nin üstünde olması gerek diyor. Yardım eder misiniz?

Sorumlu kalmak sorumluluk sınavına gireceğin anlamına geliyor zaten.

ikisinin toplamı 100 olursa veya ikiye bölünce 50 olursa geçersin diyor.
Doğru olanı bu. Basit aritmetik ortalama hesabı.

Ders yılı sonunda herhangi bir dersten başarılı sayılma
MADDE 56
- (1) Öğrencinin, ders yılı sonunda herhangi bir dersten başarılı sayılabilmesi için;
a) İki dönem puanının aritmetik ortalamasının en az 50 veya birinci dönem puanı ne olursa olsun ikinci dönem puanının en az 70,

b) İşletmelerde beceri eğitimi gören öğrencilerin, beceri sınavı puanı en az 50 olmak kaydıyla birinci ve ikinci dönem puanları ile beceri sınav puanının aritmetik ortalamasının en az 50 veya beceri sınav puanının 70 (Ek ibare:RG-2/9/2020-31232) ,

c) (Ek:RG-2/9/2020-31232) İlgili alan/dal dersinin staj bitirme sınavında başarılı,
olması gerekir.

Yeni konular

Geri
Yukarı