Sorumluluk sınavına girmek gerekir mi?

Elptra203

Hectopat
Merhaba arkadaşlar.
  • Matematik, Fizik ve Biyolojiden kaldım diyelim, diğer derslerimden geçtim; sorumluluk sınavına girer miyim?
  • Matematik, Fizik, Biyoloji ve Kimyadan kaldım diyelim, diğer derslerimden geçtim; sorumluluk sınavına girer miyim?
  • Matematik, Fizik ve Biyolojiden kaldım diyelim, tüm derslerin toplamı 80 puan; sorumluluk sınavına girer miyim?

Bildiğim kadarıyla hangi dersten kalırsan kal yıl sonu ortalaman 50'nin yukarısındaysa sorumluluğa girersin ama sınıfta kalmazsın.

Dostum yanlış anlama ama neden aynı konudan kırk tane açıyorsun? Kaç kere cevap verdik.

Edebiyat dersin 50'nin altındaysa sorumluluk sınavına kesin olarak girersin, nedeni Edebiyat'ın baraj ders olması. Diğer dersler için geçerli değil bu.

Genel ortalaman 50'nin altındaysa kaldığın derslerden sorumluluk sınavına girersin.

Ortalaman yüksek ise ortalama ile geçersin, ama düşükse hangi dersten kaldıysan vermek zorundasın, ben ortalama ile geçtim.

Bu şekilde kontrol edilmiyor.
Baraj derse bakılıyor. O da Türk dili ve edebiyatı mı ne. Ortalaman 50 veya üzeri ise sadece bu dersten kaldıysan bu dersinkine girersin. Bu dersten kalmadıysan hiçbirine girmezsin. Ortalaman 50'nin altındaysa o zaman gel, tüm notlarınla beraber konu aç.

Bu arada 80 diye bir sayı hiçbir yerde geçmezken onu nasıl buldun?

• Matematik, Fizik ve Biyolojiden kaldım diyelim, diğer derslerimden geçtim; sorumluluk sınavına girer miyim?
Hayır.

• Matematik, Fizik, Biyoloji ve Kimyadan kaldım diyelim, diğer derslerimden geçtim; sorumluluk sınavına girer miyim?
Hayır.

• Matematik, Fizik ve Biyolojiden kaldım diyelim, tüm derslerin toplamı 80 puan; sorumluluk sınavına girer miyim?
Hayır.

Sorumlu derslerden geçtiğin sürece sorun olmaz. Edebiyat dersi sorumluluk sınavı olan bir derstir. Bir de meslek lisesiysen bazı meslek dersleri, imam hatip lisesiysen de bazı imam hatip dersleri de sorumluluk sınavına sahip olabiliyor.

Merhaba arkadaşlar.
  • Matematik, fizik ve biyolojiden kaldım diyelim, diğer derslerimden geçtim; sorumluluk sınavına girer miyim?
  • Matematik, fizik, biyoloji ve kimyadan kaldım diyelim, diğer derslerimden geçtim; sorumluluk sınavına girer miyim?
  • Matematik, fizik ve biyolojiden kaldım diyelim, tüm derslerin toplamı 80 puan; sorumluluk sınavına girer miyim?

Giriyorsun kardeşim evet.

Merhaba arkadaşlar.
Kral ortalaman 50 üstü ise sadece baraj derslerinden kalırsan sorunluluga girersin

Geri
Yukarı