Sorumluluk sınavına girmek mecburi mi?

İsimyok08

Kilopat
Yer
İsimsiz Şehir
Arkadaşlar lise 2'ye geçtim. Ortalamam 68. coğrafya hocası dersten 48 ile bıraktı. Şimdi arkadaşlar sorularım şunlar;

1)- Bu sınava girmek mecbur muyuz (benim gibi baraj dersten kalmayanlar için.)

2)- Coğrafya'dan gireceğim galiba. Daha belli değil. Büyük ihtimalle gireceğim. Geçemezsem ne olur?

3)- Soruları çok mu zor?

4)- Girmek için herhangi bir kayıt Vb. yapıyor muyuz?

Bilgisi olan arkadaşlar cevap yazarsa sevinirim. Coğrafya'yı hiç sevmiyorum. Matematik bile daha kolay geliyor. Hiçbir şey anlamıyorum coğrafya'dan. Çalışmaya Vb. başladım fakat çok karışık. Giren arkadaşlar veya bilgisi olan arkadaşlar bakarsa sevinirim. İyi forumlar.

Coğrafyadan sorumluluk sınavına gireceğine emin misin ? Bir çok dersten kaldım fakat Edebiyat baraj derstir bildiğim kadarıyla alan seçene kadar.

Coğrafyadan sorumluluk sınavına gireceğine emin misin ? Bir çok dersten kaldım fakat Edebiyat baraj derstir bildiğim kadarıyla alan seçene kadar.
Farklı liselerdeki arkadaşlarım girdiğinden sordum. Aralarında Coğrafyadan girenlerde var (Anadolu Lisesi'ndeyim.)
Edebiyattan kaldıysan gireceksin o baraj ders.
Cografya'dan kaldım.

Hocam coğrafya dersinde sorumluluk sınavına kalınmaz. Edebiyat dersinden kalırsan veya meslek lisesi okuyorsan alan dersinden kalırsan sorumluluk sınavına girersin.

Şimdi ben lisedeyken sorumluluk sınavına girdim fakat sadece edebiyat için girmiştim. 50 ve üstü alanlar geçiyordu.
Belli bir dersten kalma sınırı vardı sanırım 3'tü. 3'ü geçersen diğerleri içinde giriyordun.
Sen sadece coğrafyadan kaldıysan ve ortalaman sınıfı geçmeye yetiyorsa sıkıntı yok dostum girmezsin.
Girmek için herhangi bir kayıt Vb. yapıyor muyuz?
Kayıt yaptırmamıştım ben, otomatik ilan edilmişti.
Geçemezsem ne olur?
Daha sonra tekrar alıyorsun.

Coğrafya baraj ders değil ki. Hangi okuldasın?
Anadolu Lisesi'ndeyim. Arkadaşım Coğrafyadan girdi. Hatta çizelge Vb.'de vardı.
Şimdi ben lisedeyken sorumluluk sınavına girdim fakat sadece edebiyat için girmiştim. 50 ve üstü alanlar geçiyordu.
Belli bir dersten kalma sınırı vardı sanırım 3'tü. 3'ü geçersen diğerleri içinde giriyordun.
Sen sadece coğrafyadan kaldıysan ve ortalaman sınıfı geçmeye yetiyorsa sıkıntı yok dostum girmezsin.

Kayıt yaptırmamıştım ben, otomatik ilan edilmişti.

Daha sonra tekrar alıyorsun.
Ha. Sadece ben Coğrafyadan kaldım.

Geri
Yukarı