Sorumluluk sınavları ne oluyor?

Engin.Erkurt

Centipat
Katılım
10 Aralık 2020
Mesajlar
807
Çözümler
6
Arkadaşlar merhaba, ben 11. sınıfa geçtim ve nakil yaptırdım. Nakilim kabul edildi. Sorumluluk sınavları diye bir şey varmış. Nasıl oluyor? Geçemezsem ne olur? Hangi derslerden sınav oluyoruz? Bilen biri açıklayabilirse çok sevinirim. Teşekkürler.
 

raven04

Decapat
Katılım
25 Ağustos 2019
Mesajlar
144
Makaleler
1
Çözümler
1
Lise baraj dersleri 2020-2021
  • 9. sınıf baraj dersi: Dil ve anlatım.
  • 10. sınıf baraj dersi: Dil ve anlatım.
  • 11. sınıf baraj dersi: Dil ve anlatım.
  • 12. sınıf baraj dersi dil ve anlatım.
2020-2021 eğitim öğretim yılında lise baraj dersi 9. sınıfta, 10. sınıfta, 11. sınıfta ve 12. sınıfta dil ve anlatım olarak belirlenmiştir. (dil ve anlatım ile Türk edebiyatı birleşti, şimdiki adı Türk dili ve edebiyatı.)

Çok güzel yanlış bilgilendirme yapıyorsunuz, zayıfı olsa da sınıfı geçer. Ortalamayı tutturduğu sürece, edebiyattan kalmadığı sürece tabii ki. Bilgimiz olmadan yorum yapmayalım. Sorumluluk sınavı şudur kardeşim. Örneğin, sen edebiyattan kalmışsındır, o derste temel zorunlu derstir. İllaki o dersi vermek zorundasın yani. Onun sınavına girersin, 50 puan alman gerekiyor. Eğer alamazsan mezuniyette sorun oluşturur. Tek zorunlu ders de Türk dili ve edebiyatı.

@AltaicTurk, pek inanasım gelmedi. e-Okul'dan sorumlu olduğunuz derslerin resmini, sağ alt taraftaki saatle beraber alabilir misin?

Hocam bir sorum olacak şimdi diyelim matematikte ilk dönem 45 ortalama yaptık tüm sınavlar performansın toplamıyla ikinci dönem ortalaması 55 oldu toplamda 50 ediyor yani o zaman o dersten sorumlu olur muyuz?
 

raven04

Decapat
Katılım
25 Ağustos 2019
Mesajlar
144
Makaleler
1
Çözümler
1
@raven04, matematik sorumlu ders değil diye biliyorum. Kısacası olmazsın.

Hocam diyelim o başka bir ders mantığı öyle mi yani dönem sonu 2 dönemin dersinde yaptığın ortalama alınıp 2'ye bölününce 50 olursa sorumluluk sınavına girmiyorsun?
@raven04, matematik sorumlu ders değil diye biliyorum. Kısacası olmazsın.
Çok teşekkür ederim hocam zaman ayırdığınız ve cevapladığınız için. İyi akşamlar dilerim.
 
Yukarı