Sorumluluk sınavlarını verememek

arelsmirnov

Femtopat
Daha fazla  
Sorumluluk sınavları haftasındayız ve bitmek üzere. Şu an girdiğim dersler pek iç açıcı değildi. 12. sınıfa geçtim ve 10. sınıf sorumluluklarımı vermeye çalışıyorum. 10. sınıfın 2. döneminde uzaktan eğitim olduğu için ve bulunduğum bina yeni olduğundan internet alt yapısı yoktu. İnternet paketleri de malum, tavan yapmış durumda. Sorumsuzluğun ve düşüncesizliklerinin sonucu binlerce öğrenci sıkıntı çekiyor, onlardan birisi de benim.

Bugün okulda sorularda 2. dönem konularından da sormuş ve ben yapamadım. 50 üzeri almak benim için hayal gibi bir şey oldu. Bunu söylesem hocalara, cevapları sadece çalışsaydın olacak. Ne yapmalıyım arkadaşlar? Liseyi bıraksam babam ile aramız bozulacak. Açık lise dedim, olmaz diyor. Bilmiyorum ne yapacağımı. 18 yaşıma geldim, bu yaşta ağladım saatlerce. Gözlerimde yaş kalmadı.

Türkçe hocalarıyla aranı iyi tutarsan sınavını onlar yapıp cevapları verebilir.
Son yılında sorumluluk yüzünden mezun olamayan bir kişi bile görmedim bugüne kadar. Bence kötü hocalar bile olsalar bu yüzden milleti bırakmazlar.
Ama yine de çalış.
Bu arada hangi ders olduğunu söylemiyorsun. Muhtemelen çalışıp yapabileceğin bir şey. Nakil ile gelen Almanca falan ise tamamen senin hatan.

Türkçe hocalarıyla aranı iyi tutarsan sınavını onlar yapıp cevapları verebilir.
Son yılında sorumluluk yüzünden mezun olamayan bir kişi bile görmedim bugüne kadar. Bence kötü hocalar bile olsalar bu yüzden milleti bırakmazlar.
Ama yine de çalış.
Bu arada hangi ders olduğunu söylemiyorsun. Muhtemelen çalışıp yapabileceğin bir şey. Nakil ile gelen Almanca falan ise tamamen senin hatan.

Kaldığım dersler matematik, fizik, İngilizce.
Zaten listeler atıldığında baktığımda bir tane 12. sınıf yok ama sınav esnasında hoca dedi geçebilmeyi umuyor musun demişti ve arkasından mezuna kalsan da verebiliyorsun dedi. Ben direk bu sene vermek istiyordum en azından üniversite sınavında iyi çalışmak için morallerim tamamen bozuldu umarım yarın ki sınav da cevapları verirler yoksa sonum çok kötü olacak hiçbir yerde iş bulamam.

Ben bu sene 12.sınıfı bitirdim. Ortalamam 60 üzeri. Fakat 4 tane sorumluluk sınavım var.
Bunları veremiyorum. Bu sınavlara 3.kez girişim ama bir türlü veremiyorum.

Kusursuz bir şekilde sorunun tamamını noktasına veya virgülüne varana kadar doğru yazmamı istiyorlar. Asla yardımcı olmuyorlar, destek vermiyorlar.

Şu an depresyondayım ve 4 senemi boşa harcamış hissediyorum. Eylül'de tekrar girebileceğimi söylediler.

Ama ben bu sınavlara 4.kez girmek istemiyorum. Umudumu kaybetmiş haldeyim. Aileme ne diyeceğimi düşünüyorum. Kafayı yemiş haldeyim.

Ne yapacağımı bilmiyorum...

Ben bu sene 12.sınıfı bitirdim. Ortalamam 60 üzeri. Fakat 4 tane sorumluluk sınavım var.
Bunları veremiyorum. Bu sınavlara 3.kez girişim ama bir türlü veremiyorum.

Kusursuz bir şekilde sorunun tamamını noktasına veya virgülüne varana kadar doğru yazmamı istiyorlar. Asla yardımcı olmuyorlar, destek vermiyorlar.

Şu an depresyondayım ve 4 senemi boşa harcamış hissediyorum. Eylül'de tekrar girebileceğimi söylediler.

Ama ben bu sınavlara 4.kez girmek istemiyorum. Umudumu kaybetmiş haldeyim. Aileme ne diyeceğimi düşünüyorum. Kafayı yemiş haldeyim.

Ne yapacağımı bilmiyorum...

Offff gerçekten de çok kötü durumdayız babam evlatlıkdan bile reddediceğini söyledi sürekli tartışıyoruz. Bilmiyorum ama gerçekten de vicdan yoksunu olduklarını düşünüyorum
İntihar etmeyi bile düşünüyorum şakasız.

Yeni konular

Geri
Yukarı