Sorun ankartta mı işlemcide mi?

pcismet42

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba ilk önce pc nin özelliklerini yazıyım
-FUJİTSU D3041 A1 ANAKART
-İNTEL PENTİUM E 6600 775 3.06 İŞLEMCİ
-KİNGSTON 2GB DDR3 RAM
-WD 320 GB HDD
300 WT GÜÇ KAYNAĞI
PC'nin power tusuna basıyorum fanlar, hdd, freye ışık geliyor, klavyeye ışık gelip gidiyor ankart ve işlemci hariç diger bütün donanımlar denendi çalışıyor.
Bu arada ekran kartı onboard fakat ekranda BIOS dahil hic bir aktivite yok, lüften yardım edin. Bana işlemci yanmış gibime geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tahminimce anakart olma olasılığı daha yüksek hatta onboard dediğiniz ekran kartıda anakartın üzerinde görüntü gelmiyorsa anakartın o kısmı yanmış olabilir. Daha detaylı anlatırsanız, yani sırasıyla parçaları tek tek analiz ederseniz daha anlaşılır olucaktır. Diğer arkadaşların ilgisini çekmemiş bir konu olarak gördüm bunu.

Görüntü hiç gelmiyor dediğinize göre, anakartın üzerindeki onboard vga işlemcisi yanmış olma olasılığı yüksek. Sisteme ekran kartı takıp denediğinizde eğer görüntü alıyorsanız büyük ihtimal düşündüğüm gibidir.

Anlattığınız sorunun aynısı bendede oldu ve bütün herşey çalışıyor fanlar fare klavye ama görüntü gelmiyordu.Bende arkadaşımım bilgisayarında işlemciyi denedim.Ve sorun işlemcideymiş işlemciyi takınca görüntü gelmedi.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı