Sorun yaşanan üretici ile anlaşıldığı zaman THK başvuru iptal olur mu?

ExodiusS

Kilopat
Daha fazla  
2.5 ay önce bisiklet aldım ve arka freni 'fabrika hatalı' oldugu için degişim için üretici fabrikasına götürüldü. 1 ay boyunca bayi oyaladı. Ümit bisikleti aradıgım zaman usta yıllık izinde geçiştirdiler. Her neyse uzatmayacağım öyle böyle oyaladılar... 2 gün önce tüketici hakem heyetine başvurdum internet üzerinden ve aldıgım siteye bildirdim bakalım ne oldu? Bugün aradılar ve ne zaman istersem alacağımı söylediler. Şikayeti mi geri çekmeli miyim otomatik iptal olur mu ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
2.5 ay önce bisiklet aldım ve arka freni 'fabrika hatalı' oldugu için degişim için üretici fabrikasına götürüldü. 1 ay boyunca bayi oyaladı. Ümit bisikleti aradıgım zaman usta yıllık izinde geçiştirdiler. Her neyse uzatmayacağım öyle böyle oyaladılar... 2 gün önce tüketici hakem heyetine başvurdum internet üzerinden ve aldıgım siteye bildirdim bakalım ne oldu? Bugün aradılar ve ne zaman istersem alacağımı söylediler. Şikayeti mi geri çekmeli miyim otomatik iptal olur mu ne yapmalıyım?
Dilekçe yazmalısınız iptali için, otomatik iptal olmuyor.

Ek olarak iptal ettirirseniz bir daha tekrar aynı ürün için başvuru yapamıyorsunuz.

Ben aynı şekilde THK'ye başvurup daha sonra sorunu çözdüğüm bir durum olmuştu. THK mail olarak anlaşmaya vardığım için başvurumu iptal ettiğini yazmıştı. Bence iptal olacaktır.

Son düzenleme:
Biliyorum lakin sitede 'mail' ve mesaj gönderebilecegim bir seçenek yok.
@BilgisayarKurdu Sence iptal etmelimiyim? veya iade alabilirmiyim?
Mail olarak cevap yazmanıza gerek yok. Sorunu çözdü iseniz THK bunu fark edip size "sorununuz çözüldüğü için başvurunuz iptal edildi" gibisinden tebligat yollar.

Mail olarak cevap yazmanıza gerek yok. Sorunu çözdü iseniz THK bunu fark edip size "sorununuz çözüldüğü için başvurunuz iptal edildi" gibisinden tebligat yollar.
Konuyu hortlatıyor gibi olacağım ama bir sorum olacak;
Dün THH'ye başvuru yaptım şimdi de başvuruyu iptal etmek istiyorum ne yapmam gerekiyor?

Geri
Yukarı