Sorunlu bir SSD HDD'teki oyunun performansına etki eder mi?

Stokeley

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Sin City
Sorum başlıktaki gibi Windows'un kurulu olduğu bir SSD mesela kronik sorunluysa HDD'teki bir oyunda FPS düşmesi, FPS düşmesi meydana getirebilir mi?

Hayır etkilemez. SSD'de işletim sistemi kurulu oyun HDD'de doğal olarak arada bağ bulunmuyor. Oyunu açan HDD sonuç olarak. Ancak arka planda çalışan işletim sistemi dosyaları bozuk SSD'de kasma yaratırsa sistem donmaları dolaylı olarak etkiler.
Dolaylı yoldan etkileyeceğini düşünüyorum sonuçta bütün Windows hizmetleri sorunlu SSD de çalışıyor.
Ben de öyle düşünüyorum ama SSD okuma yazma değerlerim vaat ettiği değerlerde gözüküyor. Birileri bu modelin kronik sorunlu olduğunu söylüyor. Dün benzer bir sistem ve aynı SSD kullanan FPS değerlerinin düşük olduğunu söyleyen biri SSD'yi değiştirdiğini ve çözüme kavuştuğunu söylemişti. Gereksiz yere masraf yapmak istemiyorum nasıl anlayabilirim kesin bir şekilde sorun olup olmadığını?

Windows'un kurulu olduğu SSD de sorun varsa PC de çalışan her şeyi etkileyebilir, en basitinden sistem donarsa çalışan şey de donar. Bu yüzden Windows'u düzgün bir SSD'ye kurmak çok önemli.

Yeni konular

Geri
Yukarı