Sorunlu RX 5700 XT kartını iade edebilir miyim?

aliozk

Hectopat
Merhaba dün internetten sipariş ettiğim RX5700XT Nitro+ ekran kartı ilk gününden siyah ekran gibi hatalar verdi. Kartı iade edebilir miyim acaba? Edebilirsem tahmininizce ne kadar sürer bu işlemler?

Hocam ilk olarak WHQL sürücü kullanıp kullanmadığınıza bakın. Şu ana kadar gelmiş en stabil sürücülerden biri 20.9.1 onu kurup biraz kullanın sorun devam ediyor ise iadenizi alacaktırlar.

Merhaba dün internetten sipariş ettiğim RX 5700 XT Nitro+ ekran kartı ilk gününden siyah ekran gibi hatalar verdi. Kartı iade edebilir miyim acaba? Edebilirsem tahmininizce ne kadar sürer bu işlemler?

Siyah ekran hatalarını korsan indirdiğiniz oyunlarda alıyorsanız bu mekanik olarak değil yazılımsal olarak bir sorun ve AMD sorunsuz bir driver çıkarmadan hangi AMD kartını alırsanız alın bu düzelmeyecek.

İade etmeden önce bir kaç tane driver sürümü dene, WHQL driveri Radeon Software kurmadan kurmayı dene, Undervolt yapmayı dene hiçbiri çözüm olmaz ise iade sürecine geç.

15 gün içinde sebepsiz yere cayma hakkın var. Yazılımla vs. çözülür diye beklemeni önermem. Eğer doğru sürücü kurduysan, PSU'da sorun yok ve yeterli ise, orijinal oyunda oluyorsa kendinde kusur arama. Bu modeller çıktığından beri yazılımla çözülür deniyor. NVIDIA RTX 3000 serisi çıktığında yaşanılan çökmeleri en geç 2 hafta içinde çözdü diye biliyorum. Bu kartlar çıkalı 1 yıl rahat oldu galiba. Sorun yazılımla çözülüyor ve AMD çözemiyorsa bunca zamandır ortada büyük bir rezillik var demektir.

Son düzenleme:
15 gün içinde sebepsiz yere cayma hakkın var. Yazılımla vs. çözülür diye beklemeni önermem. Eğer doğru sürücü kurduysan, PSU'da sorun yok ve yeterli ise, orijinal oyunda oluyorsa kendinde küsur arama. Bu modeller çıktığından beri yazılımla çözülür deniyor. NVIDIA RTX 3000 serisi çıktığında yaşanılan çökmeleri en geç 2 hafta içinde çözdü diye biliyorum. Bu kartlar çıkalı 1 yıl rahat oldu galiba. Sorun yazılımla çözülüyor ve AMD çözemiyorsa bunca zamandır ortada büyük bir rezillik var demektir.
Evet beklemeyi düşünmüyorum ben de, dediğiniz gibi ben de çıkalı 1 yıl olmasına güvendim fakat yanılmışım.

Yeni konular

Geri
Yukarı