Sosisi pişirmeden yemek sıkıntı çıkarır mı?

Eve her sosis girişinde çiğ olarak yemek istiyorum ve tadı cidden güzel oluyor. Hatta demin dayanamayıp bir tane daha gömdüm. Bunu salam gibi çiğ yemek sıkıntı yaratabilir mi?
Eğer domuz eti değilse ve bilinen bir markaysa sıkıntı olmaz. Bağırsak solucanı olayı domuz etinde ve bilinmeyen pis yerlerde kesilen etlerde oluyor.

Salam yeniyor ama sosis. Yani ne bileyim. Mesela sucuk yenmez onu biliyoruz. Şöyle söyleyeyim eğer çiğ yiyorsan da üstüne kola içme. Şu videodan sonra etle kola içmedim tabi şimdi hiç içmiyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu arada videodaki domuz eti ama yine de et. Midem alt üst olmuştu saniyede oluşuyor kurtlar.
Videodan sonra çiğ yememe kararı aldım. Allahtan 240p. HD olsaydı daha yemeden hastanelik olurdum 🤮
Eğer domuz eti değilse ve bilinen bir markaysa sıkıntı olmaz. Bağırsak solucanı olayı domuz etinde ve bilinmeyen pis yerlerde kesilen etlerde oluyor.
Genelde Banvit, Pınar gibi firmalardan alıyoruz.

@Ribozom Başka videolar da var kadının kolundan canlı kurtçuk çıkartıyorlar hep bu domuz etinin zararları. Kola ile birleşince tepkimeye mi giriyor ne oluyor anlamıyorum. Tabi ben domuz eti yemediğim için sorun yok ama bu videodan sonra herhangi bir et ile kolayı yan yana koymadım. Şimdi zaten hiç içmiyorum o tür içecekler. Sade maden suyu hariç asitli içmiyorum.

Senede 2-3 kere alıyorum, evde sosis, salam, sucuk geçtiği zaman evdekiler kızıyor, Domuz'dan yapılıyor diye. Annem genellikle kahvaltılarda kızartıyor, tek başıma ise ekmeğin arasına koyup çiy olarak yiyorum.

@Ribozom Başka videolar da var kadının kolundan canlı kurtçuk çıkartıyorlar hep bu domuz etinin zararları. Kola ile birleşince tepkimeye mi giriyor ne oluyor anlamıyorum. Tabi ben domuz eti yemediğim için sorun yok ama bu videodan sonra herhangi bir et ile kolayı yan yana koymadım. Şimdi zaten hiç içmiyorum o tür içecekler. Sade maden suyu hariç asitli içmiyorum.
Hocam gözünüzü seveyim anlatmayın daha. Kusma emojisi olsa onu atacaktım mesajınıza 🤮 Bu tip şeylerden tiksinmeyen yoktur herhalde?

Bağırsak solucanları yumurtalarını domuz etinin içine bırakıyor yumurtadan çıkan yavru etle beslenerek büyüyor. Ete kola tarzı asitli bir şey dökünce de kaçmaya çalışıyorlar. Ve dışarı çıkıyorlar. Dediğim gibi güvenilir marka yerseniz sıkıntı olmaz.

Arkadaşlarla pikniğe gidelim dedik ama kimse hiçbir malzeme almamıştı. Biz de "Ne yapalım, ne edelim?" diyerek sosis almıştık. Taktık çubuğa, pişmiyor. Arkadaş boşver, ye gitsin dedi ben de artık bıkmıştım. Çünkü 3 saat olmuştu ve pişmiyordu. Höpledim gitti. Ve zehirlendim. Gıda zehirlenmesi çok kötü.

Yeni konular

Geri
Yukarı