Sosyal anksiyeteyi atlatabilen var mı?

Merhabalar.
Bende sosyal anksiyete var. Bir türlü atlatamıyorum. Atlatabilen var mı?

Bildiğim kadarı ile 14 yaşındasın yani ergensin bu da demek oluyor ki sosyal anksiyete var bende de olmuştu ergenlik bittiği zaman geçiyor düzgün adımlar atarsan kurtulursun aklından bunu geçir yapsam ne kayıp ederim
Saygılarımla.

Bildiğim kadarı ile 14 yaşındasın yani ergensin bu da demek oluyor ki sosyal anksiyete var bende de olmuştu ergenlik bittiği zaman geçiyor düzgün adımlar atarsan kurtulursun aklından bunu geçir yapsam ne kayıp ederim.
Saygılarımla.

Hocam ben de küçüklükten beri var. Sadece bu sene biraz daha artmış. Öyle düşünüyorum. Umarım geçer. Hayatım zindan olmuş gibi. Yapmak istiyorum yapamıyorum. Teşekkür ederim.

Hocam ben de küçüklükten beri var. Sadece bu sene biraz daha artmış. Öyle düşünüyorum. Umarım geçer. Hayatım zindan olmuş gibi. Yapmak istiyorum yapamıyorum. Teşekkür ederim.

Bende sizin yaşlarında iken öyleydim artık değilim arkadaşlarınız dizimi çağırıyor hayır demeyin gidin olmadı erken eve gelirsiniz bir şey kaybetmezsiniz kursa kendin git en fazla ne olabilir ki

Bende sizin yaşlarında iken öyleydim artık değilim arkadaşlarınız dizimi çağırıyor hayır demeyin gidin olmadı erken eve gelirsiniz bir şey kaybetmezsiniz kursa kendin git en fazla ne olabilir ki.

Hocam öyle şeyler yapmak istiyorum ama ailem pek izin vermiyor. Sanırım onlar yüzünden böyleyim.

Sosyal anksiyete, OKB ve benzeri hastalıkları aklıma gelen düşünceleri engelleyerek yendim. Her ne kadar beni zorlasada artık aklıma gelen düşüncelerin hepsi saçma ve zaman kaybı geliyor. Bu tarz hastalıkları yenmek istiyorsan tüm olay sende bitiyor.

Sosyal anksiyete, OKB ve benzeri hastalıkları aklıma gelen düşünceleri engelleyerek yendim. Her ne kadar beni zorlasada artık aklıma gelen düşüncelerin hepsi saçma ve zaman kaybı geliyor. Bu tarz hastalıkları yenmek istiyorsan tüm olay sende bitiyor.

Hocam bana da saçma geliyor. Aklıma gelen bütün düşünceler, insanların karşısında sergilediğim hareketlerim. Geçen öğretmenim gelip bana bir sorunun mu var çok düşüncelisin dedi. Bir şeyim yok dedim. Hocanın gözlerine bakamıyorum. Nefes alamıyordum. S*lak gibi duvara bakıyordum. Sonra öğretmenim kollarımdan tutup kendine çevirdi. Gözlerime bak dedi bakamadım. Gözlerim yaşardı. Nefes alamadım. O gün kendimden öyle nefret ettim ki anlatamam. Düşünceli olmamın nedeni kafamda sürekli kaygı olması. Kendimden nefret ediyorum. Ne yapacağım bilmiyorum.
Kendi başınıza atlatabileceğiniz bir şey değil. Doktara gitmeniz gerekiyor.
Aileme söylüyorum. Büyütme diyorlar büyüyünce geçer diyorlar.

Hocam bana da saçma geliyor. Aklıma gelen bütün düşünceler, insanların karşısında sergilediğim hareketlerim. Geçen öğretmenim gelip bana bir sorunun mu var çok düşüncelisin dedi. Bir şeyim yok dedim. Hocanın gözlerine bakamıyorum. Nefes alamıyordum. S*lak gibi duvara bakıyordum. Sonra öğretmenim kollarımdan tutup kendine çevirdi. Gözlerime bak dedi bakamadım. Gözlerim yaşardı. Nefes alamadım. O gün kendimden öyle nefret ettim ki anlatamam. Düşünceli olmamın nedeni kafamda sürekli kaygı olması. Kendimden nefret ediyorum. Ne yapacağım bilmiyorum.

Aileme söylüyorum. Büyütme diyorlar büyüyünce geçer diyorlar.
Kendi başına atlatamıyorsan doktara gitmelisin. İleride iş hayatına gireceksin çok zorlanırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı