Sosyal hakkında ne düşünüyorsunuz?

Jira

Zettapat
Katılım
22 Kasım 2016
Mesajlar
22.483
Makaleler
19
Çözümler
84
Yer
Boeing 777
Uzun süre sonra tekrar sistemde bir konu açacağım ancak resim yükleyemiyorum. Resim sıkıştırma rehberindeki gibi sıkıştırıyorum 990 kb falan oluyor sisteme yüklerken yine hata alıyorum. Önceden böyle pek olmuyordu sıkıntı mı var?
Yükleyeceğinizi Paint ile birlikte açın. Ardından ''Yeniden Boyutlandır'' kısmında çözünürlüğünü düşürün. Tekrar yüklemeyi deneyin. Hata alırsanız bildirirsiniz.
 

EBA

Hectopat
Katılım
29 Mart 2017
Mesajlar
3.195
Makaleler
1
Çözümler
4
Türkçe doğru kullanmayı amaçlayan bir forumda ban gerekçesi olarak "Türkçe kurallarına aykırı" gösterip sadece bir harfi büyük yazan yönetici varken olumlu düşünemiyorum, sözde düzenleyip açan konuda hala yazım hataları mevcut peki kendine ban atar mı? Bence hayır.
 

TheYOLA

Kilopat
Katılım
22 Ağustos 2015
Mesajlar
1.512
Makaleler
2
Çözümler
6
Sosyal'in kuralları esnetilmeli. Bu ortamda ilk kez bulunup konu açan birisi diğer forumlarda takılmanın verdiği alışkanlıkla yazım ve noktalama hatalarına dikkat etmeden konuyu oluşturabiliyor sonra 24 saat kısıtlanma cezası veriyor. İlk hatasında süre sınırlı bir ceza yerine uyarılmalı ondan sonra süre sınırlı ceza verilmeli.
 

BilgisayarKurdu

Technopat
Sosyal Tayfı
Katılım
27 Ocak 2012
Mesajlar
14.113
Makaleler
32
Çözümler
40
Yer
İstanbul/Üsküdar
Technopat Sosyal böyle bir ülkede bulabileceğiniz en kaliteli ortamların başında gelen topluluklardan birisi. Tüm samimiyetimle söylüyorum. Kötüleyenler bu topluluğun içerisinde olmayı hak etmiyordur veya haklı sebepleri vardır belki de. Youtube camiasındaki Barış Özcan gibiyiz bana kalırsa :)

Beni rahatsız eden, olumsuz gördüğüm bir yan ne olabilir derseniz bazen kötü huylu insanlar karışabiliyor aramıza. Bu insan eski üyelerden, aktif üyelerden olunca Sosyal'in adı kötüye çıkabiliyor.
Birini döveceksek de öpeceksek de tatlı dille, iyi niyetle yapalım, kalp kırmayalım, kıranın karşısında duralım.
 

CLM Project

Kilopat
Katılım
2 Ağustos 2015
Mesajlar
1.102
Çözümler
2
@BilgisayarKurdu'na Sosyal'in yönetiminden bir mesaj gelir:

''Sn. BilgisayarKurdu,

Attığınız mesajlarda takındığınız olumlu tavırlar sebebi ile Technopat Sosyal'in 'barış elçisi' seçildiniz.'' :D

Ben de bana ait bir hikaye anlatayım:

Küçüklüğümden beri konuşmayan, sürekli birilerini dinleyen ve onların dediğini yapan biriydim. Sosyal'e 2015 Ağustos döneminde üye olmuştum ve bu günden yaklaşık 7 ay kadar önce bir depresyon geçirdim. Kilo verdim, saçım uzamadı, hayattan koptum, aylarca intiharı düşündüm vs. Ekim 2017 döneminde hala depresyonun etkisinde idim ve ilaçlar kullanıyordum ve hiç kimse ile görüşmüyordum, sonra aklıma Sosyal'deki üyeliğim geldi ve tekrar uğramaya başladım. Ama daha sık uğradım ve Kasım 2017 döneminden itibaren depresyondan önceki halimden kat kat daha iyi bir ruh haline kavuştum.

Şu anda hayatımı depresyondan önce ve sonra olarak ayırsaydım hayatımda şimdiye dek en parlak dönemim kesinlikle şu andır derim. Gerçekten Sosyal beni sosyalleştirdi hatta biraz utanmaz biri oldum. Eskiden insanların gözünün içine bakamazdım ama şimdi gözlerimle göz dağı verecek kadar etkili bakıyorum karşımdakinin gözlerinin içine. Sanki Temür Melik gibi oldum. Kısacası beni Technopat Sosyal iyileştirdi, ilaçlar ya da psikolog değil. :)

İyi ki varsınız diyorum buraya uğradıkça ve değerli insanlar ile konuştukça, gözümden yaş gelirdi de duygusal değilim artık. :D
 
Yukarı