Sosyal için Kategori önerilerim

Kerem.Arslan

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Herkese merhabalar, Sosyal'de son zamanlarda eklenmesi gerektiğini düşündüğüm bazı konular vardı. Artık uzun bir listesini çıkardıktan sonra sadece 2 tanesini mantıklı buldum, onları da sebepleriyle beraber sizlere sunmak istedim, umarım beğenirsiniz.

Technopat > Sosyal > İşletim Sistemleri > BSD ailesi
Eğer BSD işletim sistemlerini biliyorsanız özellikle ülkemizde kullanım sayısının ne kadar az olduğunu ve belki de Metin 2 sunucuları açmak dışında FreeBSD, NetBSD, OpenBSD ve GhostBSD gibi işletim sistemleri için destek almanın imkansız olduğunu biliyorsunuzdur. Bu alt kategorinin eklenmesini istememin nedeni aslında BSD işletim sistemleriyle alakalı insanların destek alabilmesini ve biraz da olsa ülkemizde yaygınlaşmasını sağlamak.

Technopat > Sosyal > İşletim Sistemleri > Pencere Yöneticileri
Biliyorsunuz ki artık Pencere yöneticileri, eskiye göre GNU/Linux ve UNIX sistemlerinin yanında neredeyse tüm işletim sistemlerinde bulunuyor(macOS için yabai ve Amethyst, Windows için AquaSnap...). Genel olarak ülkemizde gördüklerime göre eğer bu işlerle spesifik olarak ilgili değilseniz pek fazla kaynak bulmanız mümkün değil. Bu konular hakkında da insanların yardımlaşmasını sağlayacak ilk büyük Türk sosyal mecrası olmaya çok müsait bana kalırsa sosyal.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı