Sosyal ilişkilerimi nasıl geliştiririm?

Old Man

Decapat
İmam Hatip'te okuyorum ve doğal olarak karşı cinsle etkileşimim oldukça kısıtlı. Ne yapabilirim? Arkadaşlık kurabilmek için çeşitli önerileriniz var mıdır?

Not: Lütfen okulu bırak demeyin bırakamam başka bir çözüm gerekiyor.

Hocam bir şey merak ettim kendi isteginiz ile mi gidiyorsunuz yoksa aile zoru mu var işin içinde, merakımdan soruyorum.

Öncelikle hocam, ben istemeseydim de aile gönderecekti ama ikna oldum yani. Genel olarak şikayetçi değilim ama dediğim gibi kafama takılan şey karşı cins konusu. Biraz yoruyor. Çünkü ben 3-4 yıl bir okula gideceğim ve neredeyse karşı cinsle iletişimi unutacak dereceye geleceğim. Bu yönden tek konuda sorun yaşıyorum.

Öncelikle hocam, ben istemeseydim de aile gönderecekti ama ikna oldum yani. Genel olarak şikayetçi değilim ama dediğim gibi kafama takılan şey karşı cins konusu. Biraz yoruyor. Çünkü ben 3-4 yıl bir okula gideceğim ve neredeyse karşı cinsle iletişimi unutacak dereceye geleceğim. Bu yönden tek konuda sorun yaşıyorum.

Erkeklere yönel. İmamhatip de kız yok. Bu pek iyi bir durum değil. Kaçıp kız meslek lisesi önüne gidip keko oturuşu falan yap. Aklıma başka bir şey gelmedi.

Hocam ne yazık ki bende sizin durumunuzdayım. :(

Geri
Yukarı