Sosyal mecralardaki denetim

Enemy Supoted

Kilopat
Daha fazla  
Profil Kapağı
1524073063
Merhabalar, aklımda sorular takıldı. Sosyal mecralarda (Discord olsun Facebook olsun ve diğer yerler) kolluk kuvvetleri faaliyet sağlıyorlar mı? Örnek vermek gerekirse şu aralar nude olayları var. Ve bu tür içerikler 18- olarak olabiliyor. Ya da başka birinin kişisel verilerinin ifşası gibi bir durumda. Bu IP adresleri ya da herhangi bir kişisel veri olabilir. Bu veya bunun gibi durumlarda nasıl bir işleyiş oluyor ya da bunun denetimi var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Durup dururken kimsenin senin mesajlarını kontrol edeceğini , bu birilerinin ifşasını yayıyor mu bir bakalım diyeceğini sanmıyorum öyle bir şey olmaz ama biri senden şikayetçi olur suç duyurunsa bulunursa devlet eliyle koymuş gibi bulur seni. 18 yaş altıysa uzak dur kardeşim, bugün iyi olursun yazışırsın ama yarın ters düşersin şikayet eder yada ailesi görür şikayet eder.
Hesaplarını silmenin de faydası olacağını sanmıyorum öyle bir durumda.

Merhabalar, aklımda sorular takıldı. Sosyal mecralarda (Discord olsun Facebook olsun ve diğer yerler) kolluk kuvvetleri faaliyet sağlıyorlar mı? Örnek vermek gerekirse şu aralar nude olayları var. Ve bu tür içerikler 18- olarak olabiliyor. Ya da başka birinin kişisel verilerinin ifşası gibi bir durumda. Bu IP adresleri ya da herhangi bir kişisel veri olabilir. Bu veya bunun gibi durumlarda nasıl bir işleyiş oluyor ya da bunun denetimi var mı?
Yasadışı faaliyettir. İhbar olması durumunda gereğini siber suçlar yapar. Ayrıca ihbar olmazsa devlet pek fazla kontrol yapmıyor sosyal medyada. İhbar olursa gereği yapılıyor sadece.

Durup dururken kimsenin senin mesajlarını kontrol edeceğini, bu birilerinin ifşasını yayıyor mu bir bakalım diyeceğini sanmıyorum öyle bir şey olmaz ama biri senden şikayetçi olur suç duyurunsa bulunursa devlet eliyle koymuş gibi bulur seni. 18 yaş altıysa uzak dur kardeşim, bugün iyi olursun yazışırsın ama yarın ters düşersin şikayet eder ya da ailesi görür şikayet eder.
Hesaplarını silmenin de faydası olacağını sanmıyorum öyle bir durumda.

Böyle bir şey paylaşanların zaten ileriyi düşünmediğini düşünen taraftayım. Bunu paylaşırken düşünülmeyen şey bunların bir sunucuya yani internet ortamına yüklenmesi. Bunun nasıl engelleneceğini de merak ediyorum.

Böyle bir şey paylaşanların zaten ileriyi düşünmediğini düşünen taraftayım. Bunu paylaşırken düşünülmeyen şey bunların bir sunucuya yani internet ortamına yüklenmesi. Bunun nasıl engelleneceğini de merak ediyorum.
Savcılık kararıyla tüm dijital veya mekanik veri içeren şeylere el koyulur. Veriyi barındıran sunucu vb yerlere de talimat gönderilerek kaldırtılır.

Geri
Yukarı