Sosyal Medya Dolandırıcılarına Karşı Nasıl Önlemler Alıyorsunuz?

LeViAcKeRMaN

Megapat
Yer
KaPTaN LeVi
Bugün Facebook mesaj kutumu temizlerken komik bir mesaj vardı. Tabi biraz sövdüm bakalım ne yazacak. Bu tür kişilere inanan insanlar hâlâ kaldı mı?

Siz böyle saçma durumlar yaşadınız mı? Tepkiniz ne oldu?

1.png

Olaya bizzat şahit olmadığımız için konuyu onaylarken her ihtimale karşı konuştuğunuz kişinin soy ismini ve Facebook profil adresini sansürledim.

Önlem almak yerine bu tür şeyler yapmaya çalışanlarla uğraşmayı sevenlerdenim. Ayrıca evet, maalesef inanan çok kişi var hatta bazıları profesör - doktor - general gibi ünvanlara sahip olan kişiler.

Olaya bizzat şahit olmadığımız için konuyu onaylarken her ihtimale konuştuğunuz soy ismini ve Facebook profil adresini sansürledim.

Önlem almak yerine bu tür şeyler yapmaya çalışanlarla uğraşmayı sevenlerdenim. Ayrıca evet, maalesef inanan çok kişi var hatta bazıları profesör - doktor - general gibi ünvanlara sahip olan kişiler.

Bence herkes görmeli. Sonuçta İş bankasında hiç hesabım olmadı. 21. Yüzyıl yaşıyoruz.

Bu ülkenin hukuk sistemi maalesef mağduru değil, kanunların nasıl işlediğini bilen suçluları koruyor. Önemli bilgileri sansürlemem sizi korumak içindi, karşıdakini değil.

İlk mesajımda direkt bunu söylemek istemediğim için yerine "şahit olmadığımız için" diyerek başka bir bahaneye sığındım aslında.

Sosyal medyada bunun gibi çok var kendini uyanık zanneden aptallar. Hastam var deyip bağış isterler vs.

Sosyal medya kullanmıyorum, sadece Whatsapp, Pinterest ve Technopat Sosyal'i kullanıyorum. Kafam rahat.

Böyle aptallarla karşılaşırsınız gerekli kurumlara şikayet edin. Her bilginizi internette paylaşmayın, şifrelerinizi sık sık değiştirin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı