Sosyal medya kullanmayan insan

Devilcry1105

Hectopat
Technopat, WhatsApp ve YouTube sosyal medya sayılmazsa eğer hiç sosyal medya kullanmayan ancak oyun oynayan insan hakkında düşünceleriniz nedir? Hayatının artıları ve eksileri nedir?

Technopat, WhatsApp ve YouTube sosyal medya sayılmazsa eğer hiç sosyal medya kullanmayan ancak oyun oynayan insan hakkında düşünceleriniz nedir? Hayatının artıları ve eksileri nedir?

Artıları teknolojiden uzak kalma dışarıda sosyalleşme (ki artık o da sosyal medyada) eksileri artık haber alabileceğin tek yer sosyal medya.

Sadece günde 20 dakika Instagram kullanıyorum, ama bu kadar çöp bir platformda durmam. Instagram hesabımıda kapatırım sanırım. Onun dışında kullanmıyorum ve hiçbir eksiklik hissetmiyorum, yoğun kullandığım zamanlara göre daha mutluyum.

Sanki aynaya bakıyormuşum gibi hissederim. Evet; Technopat, WhatsApp ve YouTube dışında sosyal medya kullanmıyorum ve kimse ağzını açamaz.

Attıklarınız harici sadece Instagram kullanıyorum o da gündemi takip etmek için. Twitter'da takip etmeye kalkınca garip zihniyetli insanlar çıkıyor karşıma. Atatürk karşıtı hashtag bile açılmıştı, koca bir çöplük.

Sosyal medya kötü değildi aslında. İnsanların iletişimini hızlandırabilecek bir teknoloji reformuydu. Ama insanların aptallığı, abazalığı ve azgınlığını dışarı vuran mecralar haline geldi hepsi. Sıradan ve ortalama biri olduğumu düşünsem de gördüklerim beni hem tiksindiriyor hemde daha zeki olduğumu düşünüyorum bunlar yüzünden. Sosyal medya hiç kullanmayan ya da diğerleri gibi kullanmayan insanları samimi buluyorum ben.

Yeni konular

Geri
Yukarı