Sosyal medya ne kadar sosyal?

Xample-47

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Evet belki bir çok kişi de benim gibi bu durumdan sıkılmıştır. Sosyal medya diye bir isim değişikliğine gitti bizim "internet alemi" dediğimiz şey bir kaç sene evvel (tam bilmiyorum direkt sosyal medya ne zaman kullanıldı). Orada insanlar arkadaşlarını buldu, mutlu anlarını, hatta kamyon arkası yazılarını paylaştı. Hatırlıyorum Facebook'un kullanıcılar arasındaki sloganı "İlk okul arkadaşlarınızı bulabilirsiniz.". :) Peki şimdi ne durumda siyasi liderlerin, valilerin, kaymakamların, savcıların açıklamalar yaptıkları birbirlerine laf saydıkları yeri gelip orada yazılan üç beş satırlık cümleyi yargıya taşıyacak kadar oldular. Ülkemizin ve tüm dünyanın güzel ve eşsiz insanlarının saçma anlarda yakalanan fotoğrafları ile alay edildiği ve buradan bir kitleye hitap edildiği, 10-11 yaşlarında çocukların birbirlerine fütursuzca küfürler saçtığı. Hiç bilmese bile olabilecek bütün konulara el attığı bir yer mi oldu? Sadece bir kaç satır olsa da olmasa da bir şey değiştirmeyecek olan yorumları yazabilmek için araç kullananların insan hayatını hiçe saymaları. Gereksiz ve kalitesiz tartışmaların uzadığı bir yer mi oldu?
"Sayın Vali Twetter hesabı ile yarın okulların tatil olacağını açıkladı." Bu ne memleketimin valisi Twetter üzerinden yasal bir açıklama yapıyor sorulunca da "gerekli" açıklamasını yapıyor. Gerekli ama bu kadar mı gerekli?

Youtube deseniz şuan stres çarkı, slime, Nusr-et hesap ödedim .... falan filan saçma sapan içerikler ve bir o kadar izlenme. Adamın anasına avradına küfür ediliyor ama onun tek derdi "Bu gün GTA 5 mod komik anlar". Tamam Youtube etkili ve güzel bir platform ama bir kısmının bu şekilde büyük bir çöplük haline gelmesi normal mi? Binlerce yalancı ve dolandırıcının olduğu yerler. 35 yaşında birisinin "onu trolledik, buna eşek şakası, sevgilimden ayrıldım şakası". Eşiyle birlikte aklı başında olan hiç kimsenin yapmayacağı ama o seviyesizlere göre komik olan şakalar yapmaları. Bu ne arkadaşım. Her fırsatı bulunca lafı söyle yok oraya yok buraya, ama yasal yoldan hakkını ara deyince yok olmaz. Sebep ne yapmaman için? Çünkü o gerekli bir şey ama bu bahsettiğim kişilerin yapmak istedikleri ve yaptıkları şeyler saçma olacak o kadar rezil olmuş başka şey olmuş umurunda değil.

O kadar adam işlerine gelmeyince "zorunlu trafik sigortası çok pahalı" diye ağlamayı biliyor, peki neden bunun için bir şey yapmak yerine saçma Youtube videosu çekiyorsun? Çünkü onun umurunda değil para gelsin yeter.

Soracaksınız sen trafik sigortası için ne yaptın diye. Cevabım hiçbir şey. Ama bozuk olan yol için hem ilgili belediyelere hem de karayollarına gerekli iletileri gönderdim ama yaklaşık 3 senedir hala aynı yol duruyor. :mad:

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı