Sosyal Medya Sansürü Neden Çıkarılıyor?

izmirkartali

Megapat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Bilişim Çağı'nda iktidarın aldığı sosyal medya yasakları neyi amaçlıyor, neleri gizliyor?

CHP Milletvekili Özgür KARABAT, bu düzenlemeyi "Vatanın Satışına Sansür" başlığıyla Twitter floodu olarak anlattı:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu olay nedense çok konuşulmadı ama bence ciddi bir sorun. Sorun olmasının tamamen AKP ile alakası var o yüzden sorun onların kurallarına göre hareket etmeyenleri tutuklayacaklar.
En çok dava açan cumhurbaşkanı rekorunu kaybetmek istemiyoruz. Tek başarımız bu son 5 yılda.

Konuyla ilgili fikir belirtmenizi beklerdik. Farklı bir konudan bahsediyorsunuz ama muhalefet epeydir seçimi kazanacağını hissediyor. Kendilerine güvenleri net şekilde görünüyor.
İktidar bloğu olumsuz olaylarla gündeme gelebiliyor sadece. Pozitif gündemi muhalefet belirliyor artık.

Sosyal medya düzenlemesini sonuna kadar destekliyorum. Alman'ya da 2018 yılından beri olan bir uygulama.

Kafasına göre yalan yanlış bilgi yayanlar insanları yanlış yönlendirenler cezalandırılsın tabii bundan neden rahatsız oluyor bazı insanlar?
Bu yasa ile gerçek hayatta suç olanlar internette de suç olacak. Muhalefetin ana karşı çıkma nedeni bana göre kafasına göre yalan yanlış algı bilgi yayamayacak olması herhalde.

Not: Bana kalsa gerek sosyal medya gerekse bu tarz forumlara bile T.C. ile kayıt olursun. Ak kara ortaya çıksın. Herkes kendi ismiyle cismiyle yazsın yazacağını. Fake hesaplar sahne nickler arkasına sığınıp insanlara saldıran trol diyen hakaret eden insanları görmüş oluruz bu sayede.

Sosyal medya düzenlemesini sonuna kadar destekliyorum. Alman'ya da 2018 yılından beri olan bir uygulama.

Kafasına göre yalan yanlış bilgi yayanlar insanları yanlış yönlendirenler cezalandırılsın tabii bundan neden rahatsız oluyor bazı insanlar?
Bu yasa ile gerçek hayatta suç olanlar internette de suç olacak. Muhalefetin ana karşı çıkma nedeni bana göre kafasına göre yalan yanlış algı bilgi yayamayacak olması herhalde.

Not: Bana kalsa gerek sosyal medya gerekse bu tarz forumlara bile T.C. ile kayıt olursun. Ak kara ortaya çıksın. Herkes kendi ismiyle cismiyle yazsın yazacağını. Fake hesaplar sahne nickler arkasına sığınıp insanlara saldıran trol diyen hakaret eden insanları görmüş oluruz bu sayede.
Size fikrini soran olmadı. Zaten AKP'yi yüzde yüz destekleyeceksiniz.

Size fikrini soran olmadı. Zaten AKP'yi yüzde yüz destekleyeceksiniz.

Ben ortaya konuşuyom siz neden üstünüze alındınız ve cevap verme ihtiyacı duydunuz.

Şu sosyal medya çöplüğü biraz olsa düzelir belki bu düzenleme ile. Yalanın bini bir para yoksa.

Not: Yalan ile yanlış bilgi ile sözde işi olmayanlar terör ile terörist ile iş olmayanlar neden bu düzenlemeden rahatsız olur!

Son düzenleme:
Böyle bir düzenleme Almanya'da mevcut.

Peki bu düzenleme iyi bir şey mi?
Kesinlikle evet.

Peki bu düzenleme Türkiye'de iş görür mü?
Kesinlikle hayır.
Anayasal güvence altında olan basın hürriyeti, halkın haber alma hürriyeti, düşünce ve ifade özgürlüğü ne olacak?
Bu düzenleme yokken bile insanlar tweet nedeniyle ceza alıyor.
Gerçek yaşamda suç işleyenleri haber yapan gazeteciler hapis yiyor. Bu konuda hukuksuzluk diz boyu idi. Şimdi yasal zemin yaratılmaya çalışılıyor.
Seçim yılına girildiğinde böyle bir düzenleme yapılması, iktidarın suç işleyeceğini gümbür gümbür bağırması demektir.
Partiler üstü, hukuk bilen bir cumhurbaşkanı olsa bu girişimi veto ederdi. Sezer, Ecevit iktidarına Anayasa kitapçığı fırlatıp buna göre düzenleme yapın demişti mesela. Bizimki de onca danışman ile böyle işlere girişiyor.
Danışmanın biri de eski TKP'li...

Son düzenleme:

Geri
Yukarı