Sosyal Medya Sitelerinde Hesap Doğrulama

Klarel11

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar mail adresi ile Facebook ve Twitter açıyorum. Mail doğrulaması yapıyorum. 5 dakika sitede geziniyorum. Birden hesap kitleniyor. Facebook, yüzünü net şekilde çekip yükle diyor ya da telefon doğrulama istiyor. Twitter ise sadece telefon doğrulama istiyor. Şimdi benim telefon numaram yok. Babamın var ama o kendi hesaplarında kullanıyor. İnternet'ten fake/sahte SMS doğrulamalarına baktım da beceremedim. Ben bu sorunu nasıl aşarım? Tarayıcı çerezlerini silip yeni hesaplar açtım hep aynısı oldu.

Merhaba. Birden fazla mı hesap açıyorsun? Eğer açmıyorsan biri senin internetine giriyor olabilir. Modemi resetledikten sonra şifreyi değiştir. İstersen ilave olarak MAC Filtreleme de yapabilirsin.

Daha yeni açayım dedim işte. Üye oldum sonuç bu. Tarayıcı çerezlerini falan sildim 2 gündür deniyorum hep aynı sonuç.

Daha önce (sana ait) dondurduğun veya sildiğin bir Facebook hesabı oldu mu?

Bundan sanırım bir ay önce facebook çıplak fotoğraflarını istemişti kullanıcılarından. Neden biliyor musun? Çünkü örneğin senin suratın ve o suratının bulunduğu fotoğraf bir bandrol. Bir QR kodu gibi düşün.

Haliyle oluşturduğun ilk ve en eski Face hesabının dışında açacağın herhangi bir hesabın süresi en fazla bir haftadır. Çünkü yeni bir yüz / bandrol yaratamazsın.

Yaratılmışlardan / oluşturulmuşlardan alsan (Google Görseller) bandrol çalmış olursun ve direkt (ifade ettiğin gibi) senden kimlik doğrulama isterler.

Bu 2 - 3 sene önce böyle değildi. Sahte veya ikincil hesaplar daha seyrek doğrulama alıyordu.

Gelelim çıplak fotoğraflar haberine.

Sözü BBC Türkçe'ye bırakalım:

Image.png

Son düzenleyen: Moderatör:
@fryzen İnternetime, bilgisayarıma kimse giremez. Şifreli. Alt komşu kablo çekti modemden. Ayrıca diğer alt komşuda WİFİ'den bağlı.

@Eric Sanchez Çıplak fotoğraflar ile işim yok. Ayrıca 5-6 aydır Facebook hesabım yoktu.

Önemli olan bandrol meselesi. İşin olmadığını ben de biliyorum. En azından sanıyorum. :D

Dediğim gibi ya bandrol çalmışsındır (Görseller'den indirilen herhangi bir fotoğraf / bir başka parmak izi) veya illüstrasyon kullanmışsındır ki bu da doğrulama alır, hatta daha kısa sürede alır.

Veya yine kendi fotoğrafını kullanmışsındır ve bu 5 - 6 ay önceki donuk veya kaldırılmış hesaptan çalınmış bir parmak izi veya bandrol kabul edileceği için yine doğrulama alırsın.

Fakat şunu sorabilirsin:

Neden benim yeniden ikinci bir ayrı orijinal hesap açtığımı Facebook bilmiyor?

Facebook henüz parmak izi olarak kabul edilen fotoğraflar konusunda bir vertification sistemi geliştirmedi.

Bu noktada hak verebiliriz onlara çünkü merkezi mail adresleri farklı oluyor açılan her yeni facebook hesabında, yani neyi nasıl vertificate edecekler? :D

Örneğin Gmail'ine internet kafeden giriş yaptığında telefondan veya yedek bir gmail hesabından doğrulama istenir, bunun gibi.

Veya Discord'a başka bir IP'den giriş yaptığında gmail'ine doğrulama e-postası yollarlar ve senden buna tıklamanı isterler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı