Sosyal medya sizi nasıl etkiliyor?

Beni de etkilemiyor. Sadece Facebook kullanıyorum aktif olarak. Çok iyi vakit geçirdiğimiz bir grubumuz var. Instagram ve Twitter hesaplarım var ancak en son ne zaman girdiğimi hatırlamıyorum bile.

Sosyal medya hayatımı etkiliyor. Örneğin haber okumak için Instagram ve Twitter kullanırım, takip ettiğim yayıncı ve YouTuberları sosyal medyadan da takip ederek içerikleri ile ilgili bilgi edinirim, iletişimi genellikle arama yapmak yerine WhatsApp, Instagram gibi platformlardan sağlarım ve daha niceleri. Hayatımı oldukça etkiliyor sosyal medya.

Ben sadece psikolojimi bozduğunu düşünüyorum. O yüzden akrabalarımı bile eklemeyip sevdiğm hocalarımı ve bir iki tane mizahını sevdiğim sayfayı takip ediyorum. Sanırım ben çok fazla her şeyi kafama takan bir insanım.

Kanka çok fazla takma kimsenin hayatı kusursuz değil. Emin ol fotoğraf çekildikten sonra telefona bakmaya devam ediyorlar sadece fotoğrafta gülüyorlar. Eğer kendini anladıysan fazla kafana takmamaya çalış düşünceye falan girdiysen bile banane deyip düşünmemeye çalış.

Kullanmadığım için kötü bir etkisi olmuyor. Bu konudaki kafa rahatlığımı gördükten sonra çevremdeki birkaç kişi daha kullanmayı bıraktı, sadece mesajlaşma özelliği işe yarıyor arada.

Instagram, Twitter ve Whatsapp kullanıyorum sadece. Instagram günlük ortalamam 16 dakika imiş, girip tanıdığım insanların paylaşımlarına bakıyorum, arada paylaşım yapıp çıkıyorum.

Whatsapp mesajlaşmak için çok iyi.

Twitter'i de hatun istedi diye açtım, amaçsız.

Screenshot_17.png

Twitter hesabımı milletin ne konuştuğunu merak ettiğim için, açıklamaları hemen görmek için açtım.

İnstagram hesabımı da genelde haber sayfalarını takip ederek kullanıyorum.

Bilgisayarımda girdiğim 5 site var onun dışına çıkmıyorum pek.

Baktığım zaman bayağı iyi yönde etkiliyor beni. Saçma yerlere değil de içi dolu olan yerlere giriyorum, size de tavsiye ederim.

Hic etkilemiyor beni cünkü sosyal medya kullanmiyorum :)
Sanal alemde olan hicbir sey beni gercek yasamimda etkilemez zaten, bilgisayari kapattiktan sonra burada olanlari burada birakiyorum kisacasi. Sizlere de tavsiyem bu yönde, cok güzel oluyor :)

Yeni konular

Geri
Yukarı