Sosyal medya üzerinden tehdit ediyorlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Okulda bir arkadaşım beni Discord sunucusuna davet etti ve onun arkadaşı da Allah vesaire her şey hakkında küfürler savurdu. Bir sonraki gün sınıf arkadaşıma söyle adam olsun falan gibisinden laflar söyledim sonra bana o adam sahte para falan basıyor cinayet falan yaptırıyor dedi bende dalga geçtim. Bir sonraki gün gitmiş Instagram hesabımı vermiş o bahsedilen kişiye bana dolar ve TL dolu bir para göndermiş yanına da sınıf arkadaşımın ve kendisinin ismini yazmış. Onun hemen ardından bana annemin telefon numarasını atıp hafta sonu hayatını mahvedeceğim bekle sen yazdı ben de engelledim (10 dakika önce yazdı bunları) bir şey olur mu? Ne yapmam gerekiyor?
Yaşı kaç?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ama annemi rahatsız edecek diye endişeleniyorum bana da kızar üstelik annem.
Sana mantıksız geldiğinin farkındayım ama anlatman en doğrusu. Aslı olan bir olaysa ilerde annenin daha çok tepkisini çekersin. Aslı yok sadece bir eğlence/dalga geçme mevzusu ise zaten üstü kapanıp geçecektir.

Bence hemen şikayet et kurtul. Şimdi anneni arayıp rahatsız etmesin yoksa gereksiz yere annenden azar işitirsin.

Okulda bir arkadaşım beni Discord sunucusuna davet etti ve onun arkadaşı da Allah vesaire her şey hakkında küfürler savurdu. Bir sonraki gün sınıf arkadaşıma söyle adam olsun falan gibisinden laflar söyledim sonra bana o adam sahte para falan basıyor cinayet falan yaptırıyor dedi bende dalga geçtim. Bir sonraki gün gitmiş Instagram hesabımı vermiş o bahsedilen kişiye bana dolar ve TL dolu bir para göndermiş yanına da sınıf arkadaşımın ve kendisinin ismini yazmış. Onun hemen ardından bana annemin telefon numarasını atıp hafta sonu hayatını mahvedeceğim bekle sen yazdı ben de engelledim (10 dakika önce yazdı bunları) bir şey olur mu? Ne yapmam gerekiyor?

Polise git annenle beraber şikayetçi ol tazminatda alırsın ve istediğin bilgisayarı bedavaya getirirsin dostum şansı iyi değerlendir arkadaşın şaka yapmış olsa bile affetme.

Yaşın kaç bilmiyorum ama anneni de alıp polise git şikayetçi ol.
Ya beklemeyi düşünüyorum belki korkutmak amacı ile yapıyordur diye. Yaşım 14 ve çocuğu engelledim mesajlar falan gitti kanıt yok elimde.
Takma. O arkadaşım dediğiniz kişi ile de bir daha konuşma. Her yerden engelle bunun gibileri. Sonra suç duyurusunda bulun bu konu hakkında.
Nereye suç duyurusunda bulunacağım ?

Instagram üzerinden engelleyip şikayet ettim zaten zorbalık ve tehdit seçeneğinden ama hesabın kapanacağını düşünmüyorum kapansa da bir şey olmaz zaten.

Seni tehdit eden birini Instagrama mı şikayet ettin? Ne diyeyim aferin. Polise gidip şikayet etmek yerine çok doğru yapmışsın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı